ÇOLDER Başkanı Demirdelen: Sorun varsa, ÇOLDER var

ÇOLDER Başkanı Demirdelen: Sorun varsa, ÇOLDER var

ÇOLDER (Çözüme Ortak Ol Derneği) Kurucu Üyesi ve Başkanı Özge Demirdelen, Başkan Yardımcısı Av. Enes Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül’ü, Yönetim Kurulu Başkanı ve Başyazar Adem Aköl’ü ve Gazette Gazetesi ekibini ziyaret etti. Ziyaretinde konuşan Demirdelen, “Artık çözüm var diyelim, bazı çözümleri kendi içimizde bulalım ve yapabileceğimiz her ne varsa hep birlikte yapalım istiyoruz” dedi.

ÇOLDER ile çıktıkları bu yolda avukat, diyetisyen, psikolog, mühendis gibi farklı meslek kollarından birçok kişi ile bir çatı altında toplandıklarını dile getiren Demirdelen, “Bireysel olarak yapabileceğimiz birçok şeyi, sesimizi daha fazla duyurabilmek ve daha çok kişiye ulaşabilmek için sivil toplum hareketi olarak yapmak istedik. Hepimiz farklı iş kollarına sahibiz, tüm farklılıkları bir köşeye bırakıp, hep beraber hareket edebilmek, farkındalık oluşturabilmek için elimizden ne geliyorsa yapmak istiyoruz” dedi.

Demirdelen, “Herkes sorun var diyor ama hiç kimse çözüm bulalım, şöyle hareket edelim demiyor. Biz, artık çözüm var diyelim, bazı çözümleri kendi içimizde bulalım ve yapabileceğimiz her ne varsa hep birlikte yapalım istiyoruz. Eğitim ve psikoloji konusunda ne yapabilirsek, bunun farkındalığını oluşturabilirsek, ileride karşılaşılabilecek birçok sorunun üstesinden gelinebileceğine inanıyoruz. ÇOLDER olarak logomuzda da yer aldığı üzere, bir yapbozun dışardan gelebilecek bir parçasına, yani bize katkı sunabilecek bir parçaya ihtiyacımız var. Çözüme ortak olacak herkesi, çatımız altında toplanmaya davet ediyoruz. Amacımız sıradan dernek olarak kalmak değil, elimizden gelenin daha fazlasıyla hareket edebilmek. Derneğimize üye olmayı düşünen kişiler komitelerimizden hangisinde faaliyet gösterebileceğini, bize katkı sağlayabileceğini düşünüyorsa o komiteye yoğunlaşmalı. Sadece üye olup geçmemeli. cozumeortakol.org adresinden üye formunu doldurup, çözüme ortak olmak isteyenler bizimle bu yolda yürüyebilirler” ifadelerini kullandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER