EPDK sınavla personel alacak

EPDK sınavla personel alacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK), 7 Mart-1 Nisan 2022 tarihleri arasında, 2 Mütercim Tercüman, 17 Mühendis, 1 Kütüphaneci, 2 Çözümleyici, 14 Yönetim Görevlisi, 5 İletişim Görevlisi, 4 Şoför ve 2 Teknisyen olmak üzere toplam 47 kadro için giriş sınavı yapacağı öğrenildi. Giriş Sınavı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nda Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Personeli Atama Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde sözlü olarak yapılacak.

Resmi Gazete’nin dünkü sayısından yayımlanan personel alımı sınav ilanına göre, mütercim tercüman, mühendis, kütüphaneci, çözümleyici, yönetim görevlisi, iletişim görevlisi ilgili fakültelerin önlisans bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor. Teknikerlerde ise ortaöğretim kurumlarının elektrik, elektronik teknolojisi, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanı yapı tesisat sistemleri dallarının birinden mezun olma koşulu getirildi. Şoför olarak görevlendirilecek adaylarda ise önlisans mezunu ve en az B sınıfı sürücü belgesi şartı aranıyor.

Giriş sınavı başvuruları 31 Ocak’ta başlayıp 11 Şubat’a kadar devam edecek.

Adayların giriş sınavı başarı puanları, sözlü sınavda yetmiş puan almış olmaları kaydıyla KPSS puanı ile sözlü sınav puanının aritmetik ortalamasının alınması suretiyle belirlenecek. Başarılı olmak için gerekli olan puanı almış olmak kaydıyla başarı sıralaması puan sıralamasına göre yapılacak. Sınav notunun eşitliği durumunda KPSS puanı yüksek olan aday sıralamada üstte yer alacaktır.

Giriş sınavı sonuçları Kurum http://www.epdk.gov.tr internet adresinde ilan edilecek. Ayrıca adaylar, sınav sonuçlarını Kariyer Kapısı Platformu üzerinden görüntüleyebilecek. Sınav sonucunda başarılı olarak atanmaya hak kazanan adaylara, sınav sonucu yazılı olarak bildirilecek.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER