Kızılay Gönüllüsü Eğitimci

 Kızılay Gönüllüsü Eğitimci

GAZETTE- Çocukluğunda Kızılay kumbarası ile bağış toplayan eğitimci İzzettin Yüzçelik, genel koordinatörlüğünü üstlendiği eğitim kurumunda da genç nesillere Kızılay gönüllüsü olmanın verdiği manevi huzuru anlatıp, onları teşvik ediyor.

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı, öğretmenleri, velileri ve öğrencileriyle Kızılay’ın her zaman yanında olan Erkan Eğitim Kurumlarını ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Hatipoğlu’na katkılarından dolayı teşekkür belgesi sundu.

 Törende bulunan okulun Genel Koordinatörü, 1949’dan beri Kızılay gönüllüsü eğitimci Yüzçelik, çocukluğunda Kızılay kumbarası ile yardım topladığını, şimdi de genç nesillere Kızılaylı olmanın önemini anlatarak, teşvik etmeyi bir insanlık görevi kabul ettiğini söyledi.

 

Öğrencileri sadece bilgi ile değil manevi değerlerle de donatmak gerektiğini vurgulayan Yüzçelik, “Kızılay'ın kuruluş amacı ve gönüllülük esasıyla çalışması hepimize insanlığımızı hatırlatmaktadır. Ben de Kızılay ile çocuk yaşta tanıştım. Memleketimizin yokluk yaşadığı yıllarda herkes birbirine yardım ederdi. Karınca kararınca Kızılay'a bağış yapardı. Küçük yardımlar biraraya gelince muhtaç olanın yardımına koşardı Kızılay şimdi olduğu gibi. O dönemlerde ben de Kızılay kumbarası ile bağış toplardım. Her şeyden önce insan olabilmek, insanca yaşayabilmek gerekli. Kızılay'a katkıda bulunan herkesi tebrik ediyorum. Yeni nesillere gönüllü olarak sivil toplum kuruluşlarında görev almalarını, Kızılay iyilik hareketine katılmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

 

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER