“Uygulamalı Bitki Doku Kültürleri ve Kriyoprezervasyon Kursu”

“Uygulamalı Bitki Doku Kültürleri ve Kriyoprezervasyon Kursu”

GAZETTE- Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından “Uygulamalı Bitki Doku Kültürleri ve Kriyoprezervasyon Kursu” ile 30. etkinliğini gerçekleştirildi.

Alanında uzman bilim insanları tarafından çeşitli konularda uygulamalı eğitim kursları vererek araştırıcıların laboratuvarlarla buluşmasını sağlayan Çukurova Üniversitesi Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi, bugüne kadar 29 etkinlik düzenleyerek bu etkinliklere bir yenisini daha eklemiş oldu. Eğitim Çukurova Üniversitesi’nden Prof. Dr. Rüştü Hatipoğlu, Prof. Dr. Yeşim Yalçın Mendi,  Prof. Dr. Yıldız Aka Kaçar, Doç. Dr. İlknur Solmaz ve Dr. Tolga İzgü İle Erciyes Üniversitesinden Doç. Dr. Özhan Şimşek’in desteği ile gerçekleştirildi.

Prof. Kaçar, kapanış konuşmasında, 12-13 Aralık 2019 tarihleri arasında Teorik ve Uygulamalı 2 günlük eğitimi içerecek olan “Uygulamalı Temel Mikrobiyoloji Eğitimi Kursu” olacağını belirtti. Ayrıca, Mart 2020 de gerçekleştirilecek olan “8. Çukurova Biyoteknoloji Günleri”ne biyoteknoloji alanında çalışan katılımcıları davet etti.

ÇÜ Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi yoğun talebin olduğu, kursiyerlerin memnun bir şekilde ayrıldığı bir kursu daha geride bıraktı. Düzenlenen “Uygulamalı Bitki Doku Kültürleri ve Kriyoprezervasyon Kursu” eğitimine özel ve kamu sektörü ile öğrencilerin ilgisi büyüktü.

İki gün boyunca süren kurs, 7 oturum ve 3 laboratuvar uygulaması ile tamamlandı.

Kursun sonunda düzenlenen törenle katılımcılara sertifikaları, ÇÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoteknoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hatice Korkmaz Güvenmez ve eğitimci hocalar tarafından verildi. Eğitim, anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER