Adana Tabip Odası Yönetiminden Tuncel’e ziyaret

Adana Tabip Odası Yönetiminden Tuncel’e ziyaret

HABER MERKEZİ- Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, Genel Sekreter Dr. Ahmet Suntur, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Nalan Kükürt ve Dr. Mehmet Reyhan ile birlikte Çukurova Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Tuncel’e ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.


Adana Tabip Odası olarak her zaman bilim yuvası olan üniversitenin emrinde olduklarını söyleyen Başkan Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “Aynı topraklarda yaşayıp, aynı sıralardan geçip, aynı havayı soluduğumuz için çok mutluyuz. İçimizi yakan bir pandemi sürecinden geçiyoruz. 39’u hekim, 90’na yaklaşan sağlık çalışanımızı kaybettik. Amacımız hem halk hem de sağlık nezdinde ölümleri ve kayıpları engellemek. Bu konuda yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Biz hekimler seferberlik olarak tanımladığımız bu savaşın en ön safhasında savaşıyoruz. Her bireye görev düşüyor. Biz hekimler böyle bir görevin üyeleriyiz. Her türlü fedakârlığa hazırız. Sizinle güçlü bir işbirliği içerisinde bu savaşa devam etmek istiyoruz.” dedi.

“ŞEHRİMİZDEN KOPUK BİR ÜNİVERSİTE OLMAYACAĞIZ”

Başkan Uzm. Dr. Selahattin Menteş’in Tuncel’in ÇÜ Tıp Fakültesinde eğitim gördüğü yıllarda çektirdiği fotoğrafının hediye edilmesine hayli duygulanan Tuncel, mutluluğunu gizleyemezken yaptığı konuşmada “Sizlere çok teşekkür ederim. Sizlerin de yeni göreviniz ‘hayırlı olsun’ başarılar diliyorum. Mezun olduğum üniversiteye rektör olmak çok heyecan verici bir o kadar da sorumluluk yüklüyor omuzumuza. Bildiğiniz gibi üniversiteler, bulunduğu kent ve bölge için; insan kaynakları, bilgi, eğitim, iş ve sosyal hizmetler konusunda önemli kurumlardır. Çalışmalarımızda inovasyon, teknoloji transferi, bilgi yaratma ve sunma, çevreye katkı gibi bilgi temelli faaliyetlere odaklanmaktayız. Şehrimizden kopuk bir üniversite olmayacağız.” ifadelerini kullandı.

PANDEMİDEN KORUNMA KURALLARI CİDDİYE ALINMALI

Kovid-19 pandemisinin, eğitim alan öğrencilerini olumsuz etkilememesi için her türlü alt yapının hazır olduğunu da vurgulayan Tuncel, “Adana’da vaka sayısının artması bizi endişelendiriyor. Bir yandan da öğrencilerin eğitim alması gerekiyor. Birinci dönem için ‘Online Eğitim’ kararı aldık. Stajlar ikinci dönem olacak. Halkımızın pandemiden korunma tedbirleri kapsamında tavsiyelere uymasını istiyorum. Virüsün bulaşmasını önlememiz gerekiyor. Halkımızın başta sık sık el yıkama gibi hijyen, maske takılması, sosyal mesafeye uyulması, kalabalık ortamlardan kaçınmaları gibi kuralları ciddiye almalarını ve kurallara uymalarını istiyorum.” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER