Adana’da, ‘Yerel Medya Buluşmaları’

Adana’da, ‘Yerel  Medya Buluşmaları’

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca Yerel Medya Buluşmaları projesi kapsamında Medya Derneği ile birlikte yürütülen ve 13 Eylül 2021 tarihinde Adana Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Yerel Medya Buluşmaları etkinliğine, pandemi şartları göz önünde bulundurularak, kısıtlı katılımcı davet edildi. Yerel Medya Buluşmaları Programına bölge illerimizden 55 yerel medya mensubu katıldı.

HABER MERKEZİ-Programda Medya Derneği Başkanı ve Takvim Gazetesi Yazarı Ekrem Kızıltaş, Daily Sabah Gazetesi Editörü Can Kazancıoğlu, Daily Sabah Görsel İçerik Editörü Rahmi Osman Kaçmaz ve Daily Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Osman Bahattin Dirlik yerel medya temsilcileri ile bir araya gelerek, çeşitli sunumlar gerçekleştirdi.

Programda; Ana akım medya ile yerel medya temsilcileri bir araya geldi. Sunumda; Medya teknolojileri alanında ortaya çıkan gelişmeler paylaşılarak, başta “çok kanallı yayıncılık olmak”  üzere yerel medyanın ulusal düzeyde başarı göstermesini mümkün kılacak anlayışlar ve organizasyon biçimleri tartışıldı. Sunumdan sonra; 2021 Yerel Medya Raporu ile İletişim Başkanlığına sunulmak üzere yerel medyanın karşı karşıya kaldığı sorunlar temsilcilerinden dinlenerek tespitler yapıldı. Yerel Medya mensupları teker teker söz alarak sorunlarını aktardı. Bölge adına faydalı bir çalışma oldu.

Şu an diğer bölgelerde aynı çalışmalar devam etmekte olup 18 Eylül’de Ankara’da final yapacak. Tüm Türkiye genelinde yerel medya sorunlarının tartışıldığı ve tespit edildiği bu program neticesinde hazırlanan rapor ile ilgili makamlara sunulup neticesi takip edilecek.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER