Altın Koza’yı da mı kaptırıyoruz?

Altın Koza’yı da mı kaptırıyoruz?

Gazette Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Başyazarı Adem Aköl, Büyükşehir Belediyesinin Adana ile özdeşleşmiş ‘Altın Koza’ ödül törenini İstanbul’a taşımasını eleştirdi. Aköl, “Dedikodu mecralarında ismi; mensubu olduğu partinin genel başkanlık adaylığı, sonra da Cumhurbaşkanlığı adaylığı için zikredilen Başkanımız’ın aslında ilk hedefi istanbul Büyükşehir mi yoksa. Başkanımız’ı istanbul Büyükşehir’e mi kaptırıyoruz?” diye sordu.


 ADANA BASINI BİLE KENDİ ÖZ FESTİVALİNİN ÖDÜL TÖRENİNE DAVET EDİLMEDİ

Ne yazık ki bu yıl da Covid-19’un gazabına uğrar “Uluslararası Altın Koza Film Festivali...” Virüsün yayılmasını engellemek adına alınan önlemler çerçevesinde, Adana halkı geniş kapsamlı bir festival beklemiyordu açıkçası... ‘Altın Koza’yı hak edenler önceden belirlenir, ödülleri kargoyla kendilerine ulaştırılır; sonra da basın, siyasiler ve az sayıda misafir eşliğinde salonun birine kurulacak ekranlar yardımı ile ödül alanlarla on-line bağlantı kurularak tören gerçekleştirilir diye tahmin ediliyordu.

Ama Adana basınını, kendi öz festivalinin ödül törenine davet etme nezaketi bile gösterilmeden, bir de baktık ki; geçtiğimiz Pazar günü, İstanbul Beşiktaş’taki bir salonda Sayın Başkanımız ödülleri dağıtmış bile... Öne sürülen gerekçe; ödül alacak olanları Adana’ya kadar getirttirerek virüs kapmalarını önlemek... Peki, törene katılmak için istanbul’a yolculuk yapan Başkan ve beraberindeki heyetin sağlıklarının hiç mi önemi yok?

BAŞKANIMIZ’I İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR’E Mİ KAPTIRIYORUZ?

Öte yandan, siz hiç dünya çapında ünlenmiş; sinema alanında 1929 yılından beri verilen Oscar ödüllerinin yahut televizyon yapımlarına 1949 yılından beri verilen Emmy ödüllerinin yahut da müzik yapıtlarına 1957 yılından beri verilen Grammy ödül törenlerinin, Los Angeles’ten başka bir şehire kaptırıldığını hiç duydunuz mu?

Yok, eğer ‘Altın Koza’ ödül törenini, zaten ‘üvey evlat muamelesi’ gören Adana’nın gerçek sahiplerinin elinden alarak İstanbul’a taşımanın daha önemli başka bir sebebi varsa, onu bilemem... Dedi kodu mecralarında ismi; mensubu olduğu partinin genel başkanlık adaylığı, sonra da Cumhurbaşkanlığı adaylığı için zikredilen Başkanımız’ın aslında ilk hedefi istanbul Büyükşehir mi yoksa..? Başkanımız’ı istanbul Büyükşehir’e mi kaptırıyoruz?

 adem, adem aköl, adem aköl kimdir, Fatma inci gül, inci gül, inci, haber, gazete, gazette, manşet, gazete manşetleri, recep tayyip erdoğan, ömer çelik, adana, büyükşehir, zeydan, zeydan karalar, soner çetin, fatih Mehmet kocaispir, akif kemal akay, türkiye, meclis, siyaset, oy, sağlık, anabülten, ekonomi

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER