“150 Bin Lira Faizsiz Kredi Desteği Sağlıyoruz”

Bakan Göktaş, “150 bin lira faizsiz kredi desteği sağlıyoruz”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'na ilişkin açıklamalarda bulundu: "Eğitim programlarına katılıp resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen çiftlerimize yönelik ödemeler bugün itibarıyla başlıyor."

Bakan Göktaş, “150 bin lira faizsiz kredi desteği sağlıyoruz”

Bakan Göktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Aile ve Gençlik Fonu'na yapılan başvurular hakkında bilgi veren Göktaş, deprem bölgesinde pilot olarak başlatılan fona şimdiye kadar 9 bin 38 çiftin başvurduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vizyonuyla hayata geçirilen projenin aile kurumunu desteklemeyi ve gençleri sosyal risklere karşı korumayı amaçladığını vurgulayan Göktaş, şunları söyledi:

"Proje kapsamında başvurusu onaylanan çiftlere 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira faizsiz kredi desteği sağlıyoruz. Başvurularını yapan çiftlerden şimdiye kadar başvuruları onaylanan 2 bin 283 çifte evlilik ve danışmanlık hizmeti vermeye başladık. Eğitim programlarına katılıp resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen çiftlerimize yönelik ödemeler bugün itibarıyla başlıyor. İlk etapta başvurusu onaylanan ve evlilik öncesi eğitim programına katılan 450 çifte toplam 67,5 milyon lira destek vereceğiz."

Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 Mayıs Dünya Aile Günü'nde kamuoyuyla paylaştığı Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı'na da değinen Göktaş, belgenin ailenin güçlendirilmesine yönelik bir vizyon sunduğunu ifade etti. Kadına yönelik şiddetle mücadele ve kadının güçlenmesini destekleyen çalışmaların devam edeceğini belirten Göktaş, kadını ve aileyi karşı karşıya getiren anlayışı reddettiklerini dile getirdi.

 

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

4,1 büyüklüğünde deprem!
4,1 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi
Salda Gölü
Salda Gölü'ne asfalt gündem oldu
17 Haziran 2024 Pazartesi
MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
17 Haziran 2024 Pazartesi
6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi