Bakan Güler, Kuvvet, Birlik Komutanlarına Seslendi

Bakan Güler, kuvvet ve birlik komutanlarına seslendi

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Efes Tatbikatı'na bu yıl 50 ülke ve yaklaşık 11 bin personelin katılacağını ve Seçkin Gözlemci Günü'nün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla 29-30 Mayıs'ta gerçekleştirileceğini açıkladı.


Bakan Güler, kuvvet ve birlik komutanlarına seslendi

Milli Savunma Bakanlığının açıklamasına göre, Bakan Güler başkanlığında yapılan video telekonferans toplantısına Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, bakan yardımcıları Şuay Alpay ve Alpaslan Kavaklıoğlu ile yurt içindeki ve sınır ötesindeki birliklerin komutanları katıldı. Toplantıda, terörle mücadele başta olmak üzere devam eden faaliyetler hakkında bilgi alan Güler, gelecekteki çalışmalar için talimatlar verdi.Güler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı çeşitli etkinliklerle kutladıklarını belirterek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarını anarak şehitlere ve ebediyete intikal eden gazilere rahmet diledi.

 

İRAN'A BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Helikopter kazasında hayatını kaybeden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve diğer İranlı yetkililere başsağlığı dileyen Güler, İran halkına ve kederli ailelere de taziyelerini iletti. Kazanın ardından İran'ın gece görüş kabiliyetli helikopter talebi üzerine AKINCI İHA'nın hazırlandığını ve başarılı bir görev gerçekleştirdiğini ifade etti.

 


TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ'NİN BAŞARILARI

Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin disiplini, kabiliyeti ve cesaretiyle dünyanın en güçlü ordularından biri olduğunu belirtti. Terörle mücadelede kararlılıkla hareket ettiklerini ve tehditleri kaynağında bertaraf ettiklerini vurguladı.

Tatbikatların barış ve istikrarı artırmayı, dostluk ve işbirliğini geliştirmeyi hedeflediğini belirten Güler, Uluslararası Anadolu Ankası ve Denizkurdu Tatbikatları'nın orduya büyük katkılar sağladığını söyledi. Efes-2024 Tatbikatı'nın kapsamlı bir şekilde icra edildiğini ve çok boyutlu güvenlik senaryolarına cevap verebilecek profesyonel bir anlayışla gerçekleştirildiğini ifade etti.

Güler, 2 yıl önce 37 ülkenin katıldığı Efes Tatbikatı'na bu yıl 50 ülkenin katılacağını ve Seçkin Gözlemci Günü'nün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirileceğini belirtti. Efes Tatbikatı'nın Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yeteneklerini sergilemek için önemli bir platform olduğunu vurgulayarak tüm katılımcılara başarılar diledi.

 

 

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

4,1 büyüklüğünde deprem!
4,1 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi
Salda Gölü
Salda Gölü'ne asfalt gündem oldu
17 Haziran 2024 Pazartesi
MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
17 Haziran 2024 Pazartesi
6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi