‘Çağdaş bir Türkiye, kadınlarla oluşacak’

‘Çağdaş bir Türkiye, kadınlarla oluşacak’

HABER MERKEZİ- Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) ile Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Başkanı Süleyman Sönmez, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde tüm kadınlar için daha eşit bir dünya dileğinde bulundu.

İş dünyasında daha çok kadının yer alması için gerek ADSİAD ve gerekse ÇUKUROVA SİFED olarak büyük gayret sarf ettiklerini kaydeden Sönmez, çağdaş ülke olma hedefinin daha eşit ve daha özgür kadınlarla gerçekleşebileceğini dile getirdi.

Ekonomik hayatta lider, yönetici ve karar süreçlerinde daha çok kadının bulunduğu ülkelerin eğitimde ve toplumsal yaşamda da başarıya ulaştığına işaret eden Sönmez, Türk kadınlarının her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek güce ve kudrete sahip olduğunu ifade etti.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadınları saygıyla selamlayan ve dünyadaki her kadının emekçi olduğuna işaret eden Süleyman Sönmez, Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük atılımlarıyla Türk kadınlarının diğer dünya devletlerinden hep bir adım öne çıkarıldığını belirtti.

ADSİAD ve ÇUKUROVA SİFED Başkanı Süleyman Sönmez, “Bu tarih, kültür ve bilinç ışığında ilerleyecek Türkiye, kadınların üstün gayretleriyle çağdaş yaşamıyla hep dikkatleri üzerine çekecektir” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER