Çulhaoğlu’ndan 3 Aralık mesajı

Çulhaoğlu’ndan 3 Aralık mesajı

3 Aralık Engelliler Günü dolayısı ile yazılı basın açıklaması yapan İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu “İyi Parti İktidarında bugün engelli vatandaşlarımız ne sıkıntı çekiyorlarsa hepsini ortadan kaldıracağız” dedi.

HABER MERKEZİ-Çulhaoğlu, “Bunu yapmak için Ak Parti’nin aksine Korumalı İstihdamı ortadan kaldıracak, Destekli İstihdam modelini getireceğiz. Böylelikle, engelli vatandaşlarımız istedikleri firmayı ve “İş Koçlarını” seçebilecek. Seçtikleri koçlar, potansiyellerini ortaya çıkarıp, güçlü yönlerini ve becerilerini dikkate alacak şekilde onlara istihdam olanakları sağlayacak. Üstelik iş hayatlarında ve sosyal çevrelerinde dışlanma riskiyle karşılaşmamaları için koçluk kapsamında sürekli destek sağlanacak. Mevcuttaki uzman destekli istihdam sektörünün kapsamını genişletmek ve kalitesini artırmak için yeterli fonlamayı sağlayacağız” diye konuştu.

Ayrıca tüm politika çözümlerinin yanında engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve yaşadıkları sorunları azaltmak için 2 de proje hazırladıklarını kaydeden İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, bunları da şöyle özetledi:

“Bunlardan birincisi, Kişisel Bağımsızlık ve Teknik Yardım Merkezi projesi. Bilindiği üzere birçok engelli vatandaşımız günlük hayatlarının idamesi için çeşitli ekipmanlara ihtiyaç duyuyor. Tekerlekli sandalyeden, engelli bastonuna, akülü araçlardan, çocuklar için oyuncaklara kadar, tüm bu ekipmanlar, engelli vatandaşlarımızın kullanımı için imal ediliyor. Ancak imal edilen bu ürünlerdeki standartlar ya eksik belirlenmiş, ya da hiç belirlenmemiş.

Böylece iktidarımızda, Kişisel Bağımsızlık ve Teknik Yardım Merkezi’ni ülkemize kazandırarak engelli kardeşlerimizin hayatlarındaki standartsızlığa ve kurumlar arası ilişkilerdeki başıbozukluğa son verip, yaşam standartlarında önemli bir iyileşme sağlayacağız.

İkinci projemiz ise Engelsiz Taksi Projesi.

Toplu taşıma araçlarının da günün belirli saatlerinden sonra hizmet vermemesinden dolayı mağduriyetler oluşuyor.  Bu sorunların çözümü için İyi Parti olarak biz; Proje kapsamında Mevcut taksilere yüzde 5 oranında ilave yapılmasını ama bu yeni taksilerin engelli vatandaşlarımızın öncelikli kullanımına uygun olarak tasarlanmasını planlıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın kullanmadığı zamanlarda ise bu taksiler diğer vatandaşlarımıza da hizmet verecekler.  Yani öncelik engelli vatandaşlarımızın olacak”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER