Dalgın: Gündemimiz özgürlükçü bir Türkiye olmalıdır

Dalgın: Gündemimiz özgürlükçü bir Türkiye olmalıdır

HABER MERKEZİ- DEVA Partisi Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Politikaları Başkanı Burak Dalgın, teknoloji gündemine dair açıklamalarda bulundu. Dalgın, “Gündemimiz, hükümet ile sosyal medya şirketlerinin bilek güreşi değil, teknoloji yatırımlarını çeken özgürlükçü bir Türkiye olmalıdır” dedi.

Başkan Dalgın, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sosyal ağ sağlayıcılarına getirilen yeni yükümlülüklerin uygulamaya konulmasıyla birlikte Türkiye nin demokrasi ve ifade özgürlüğü sorunu bir kez daha görünürlük kazanmıştır. Ülkemizde temsilcilik açacağını söyleyen şirketler, devlet kurumları tarafından yapılan içerik kaldırma taleplerinin incelenme süreçlerini değiştirmeyeceğini ifade etmiştir.

Türkiye nin, çok uluslu şirketlerin kararlarından bağımsız olarak evrensel kalitede bir demokrasiyi hak ettiği unutulmamalıdır. Demokrasi ve ifade özgürlüğünü korumak; kâr amaçlı çok uluslu şirketlerin değil, siyasi partilerin ve sivil toplumun görevidir.

Türkiye nin gündemi yasaklar olmamalıdır. Türkiye nin gündemi dostlar alışverişte görsün mantığıyla yapılan düzenlemeler veya reklam kısıtlamalarını atlatmak olmamalıdır.

Gündemimiz özgürlük, yatırım ve tek dijital pazar dır

DEVA Partisi nin gündemi; ülkemizi interneti özgür olmayan bir ülkeler liginden, Bangladeş, Kolombiya ve Zimbabwe gibi ülkelerin gerisinde yer almaktan bir an evvel kurtarmaktır.

DEVA Partisi nin gündemi; komşularımıza giden milyar dolarlık teknoloji yatırımlarını ülkemize çekmektir. Ülkemizden yeni unicorn lar çıkarmak, gençlerimize yeni fırsatlar sunmaktır.

DEVA Partisi nin gündemi; Avrupa Birliği müzakerelerinde tek dijital pazar konusunu önceliklendirmektir. Küresel platformlarda kürsü sahibi bir Türkiye nin dünya çapında üretilen çözümlere paydaş olmasıdır.

DEVA Partisi nin gündemi, daha hür, daha zengin ve dünyaya daha entegre bir Türkiye yi inşa etmektir.”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER