Demirtaş’a “dünya gümrük günü” ziyareti

Demirtaş’a “dünya gümrük günü” ziyareti

“Dünya Gümrük Günü” kutlamaları kapsamında Adana Gümrük Müdürü Mehmet Tatar, İncirlik Gümrük Müdürü Şeref Avcı, Yumurtalık Serbest Bölge Gümrük Müdürü Mehmet Ali Esmeroğlu ve BOTAŞ Gümrük Müdürü Sıtkı Cengiz Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Demirtaş, Türkiye'nin 1953 yılında üye olduğu “Dünya Gümrük Örgütü”'nün ilk defa toplandığı 26 Ocak 1953 tarihi dikkate alınarak her yıl 26 Ocak tarihinde kutlanan “Dünya Gümrük Günü”nü tebrik ettiğini dile getirdi. 
“GÜMRÜKLERİN ÖNEMİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”
“Dünya Gümrük Günü”nün bu yılki temasının “İnsanoğlu, Refah ve Gezegenimizin Sürdürülebilirliğinde Gümrükler” olduğunu hatırlatan Vali Demirtaş, Dünya Gümrük Örgütünün yeni vizyonunun ise "Refah düzeyi daha yüksek ve daha güvenli bir dünya için gümrükleri bir araya getirme: sınırlar ayırır, gümrükler birleştirir" olarak belirlendiğini aktardı. Gümrüklerde yapılan her türlü iş ve işlemlerin hem sınır güvenliğine hem de ekonomik kalkınmaya önemli katkılar sağladığına değinen Vali Demirtaş, küreselleşen dünyada uluslararası ticaretin gelişmesine paralel olarak, taşıt, eşya ve yolcu hareketliliğinin artmasıyla, gümrüklerin öneminin her geçen gün daha da arttığını vurguladı.
Heyet üyelerinin kutlama programı hakkında Vali Demirtaş'a bilgiler verdiği ziyaret, gümrüklerle ilgili gelinen aşamanın ve yürütülen çalışmaların değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER