Dr. Tümay akademik kadroyu güçlendiriyor

Dr. Tümay akademik kadroyu güçlendiriyor

HABER MERKEZİ- Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, akademik kadroyu güçlendirmeye odaklandıklarını belirtti. Tümay, “Alanının en iyileriyle kadro oluşturma çalışmalarımız devam ediyor” dedi.


Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Dr. Tümay’ı ziyaret etti.  

ATÜ’de yeni yerleşkenin altyapı çalışmalarını sürdürürken önceliği kurumsallaşmaya ve akademik kadroyu güçlendirmeye verdiklerini belirten Dr. Tümay, “Kadromuzu alanının en iyilerinden oluşan genç akademisyenlerle güçlendiriyoruz. Yeni bir üniversite olmamıza rağmen örneğin Bilgisayar ve Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümümüz akademisyenleriyle Türkiye’nin iyi üniversiteleriyle rekabet edebilir hale geldi. Tüm fakülte ve bölümlerimizde akademik kadroyu güçlendirmeye yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Kadromuzda yer alan akademisyenlerin yaklaşık yüzde 15’e yakını TÜBİTAK ve yurtdışı fonlu projeler yürütüyor” ifadelerini verdi.

Üniversitenin uluslararası yayın sıralamasında üst sıralara yükselişinin devam ettiğini belirten Tümay, şu ifadelere yer verdi; “Bu başarının üniversitede eğitim veren, uluslararası çalışmalar yürüten hocalarla gerçekleştiğini söyledi. Tümay, üniversite sanayi iş birliğinde akılcı, hayatın ihtiyaçlarını giderecek, katma değer sağlayacak projeler üzerinde çalıştıklarını ifade ederek, Temsa ile uzun süredir önemli projeler üzerinde çalışıldığını ve bu sürecin halen devam ettiğini söyledi. Tümay, akademik vizyonun sanayide ürüne dönüşmesinin ve patentli ürünlerin ortaya çıkmasının ülke için değerine vurgu yaparak, “Tüm bölümlerde eğimler İngilizce veriliyor. Yabancı Diller Bölümümüz uluslararası platformda akredite edildi. Bu anlamda Türkiye’nin en önde gelen üniversiteleri arasına girdik.”

PROJE GELİŞTİRENE TEŞVİK

Kaynakları doğru değerlendirerek, öğrencileri ve akademik kadroyu bilim ve inovatif projeler üretmeye yönlendirdiklerini belirten Dr. Tümay, şunları söyledi; “Başta TÜBİTAK olmak üzere yenilikçi projeler üzerinde çalışan akademisyenlerimizi onure ediyor, destekliyor ve özendiriyoruz. Çok yakında başarılarla sık anılacak bir eğitim kurumu olacağız. Yanı başımızda bulunan Sofulu çöplüğünün kokusunu ne öğrencimize ne de akademisyenlerimize ne de ziyaretçilerimize izah edebiliyoruz. Yol altyapımızla ilgili eksiklerimiz hâlâ giderilmedi. ATÜ Adana’nın yükselen bir değeri olacaksa hepimizin bu kuruma destek vermesi lazım.”

 

        

    

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER