Emniyet ve Kızılay’dan iş birliği: Hastaların umudu olmak için kan ve kök hücre bağışı

Emniyet ve Kızılay’dan iş birliği: Hastaların umudu olmak için kan ve kök hücre bağışı

Adana İl Emniyet Müdürlüğü ve Türk Kızılay Adana Şube Başkanı iş birliğiyle, Adana İl Emniyet Müdürlüğü binasında “Kan ve Kök Hücre Bağışı” etkinliği gerçekleştirildi.

İl Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen etkinliğe, Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Türk Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri, amirler ve Adana’da görevli çok sayıda polis katılarak, kan ve kök hücre bağışçısı oldu.

Kan ve Kök Hücre Bağışı etkinliği Adana İl Emniyet Müdürlüğü binasında gerçekleştirilerek, Pençe Kartal-2 harekât bölgesinde yer alan Gara’da, terör örgütü PKK tarafından alıkonularak şehit edilen 13 vatandaşın anısına Türk bayraklarıyla donatıldı.

Adana İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan iki polisin kök hücre bağışı yaparak ilik nakli bekleyen iki hastaya şifa olduklarını belirten İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, diğer bağış bekleyen hastaların da umudu olabilmek için kan ve kök hücre bağışında bulunmak maksadıyla bir araya geldiklerini söyledi.

Kış mevsiminde kan stoklarının azaldığını söyleyen İnci, “Biliyoruz ki bir gün bizim de kana ihtiyacımız olacak, biz bu eksikliği tamamlamak için hem kan hem de kök hücre bağışında bulunacağız. Bu durum artık bizde gelenek haline geldi. Stokları çoğaltmak için buradayız. Kök hücre bağışının zahmetli ve eziyetmiş gibi yanlış bir algı var, ama kan vermekten bir farkı yok. Bu yüzden topluma, personelimize ve vatandaşlarımıza örnek olmak için kök hücre bağışında da bulanacağız. Herkesin bu kampanyaya katılmasını tavsiye ediyorum” dedi.

Toplumun güvenliğini sağlayan emniyet mensuplarının, kan ve kök hücre bağışıyla da hastaların yanında olduklarını gösterdiklerini söyleyen Türk Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, “Adana Emniyet Müdürlüğü kan bağış kampanyalarını geleneksel hale getirdi. Sayın Emniyet Müdürümüz Doğan İnci, burada 3-4 ayda bir kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenliyor. Polislerimiz tanımadıkları birçok insanımıza iyiliği bulaştırıp, hayat bağışlıyorlar. Yakın zamanda iki emniyet mensubumuzun kök hücre bağışıyla iki hasta hayata tutundu. Tüm vatandaşlarımızı hayat kurtarmaları için Kızılay noktalarına gelip kan ve kök hücre bağışında bulunmaya davet ediyorum. Emniyet teşkilatımıza da verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER