Esnafa destek çağrısı

Esnafa destek çağrısı

HABER MERKEZİ- Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, Covid-19 salgını nedeniyle zor günlerden geçen esnaf ve sanatkârın desteklenmesi için "Alışverişini Esnaftan Yap" temasıyla kampanya başlattı.


ESNAF VE SANATKÂRLARIMIZ VATANDAŞLARIMIZDAN DESTEK BEKLİYOR

Kampanyanın startını veren Başkan Göger, esnaf ve sanatkârın, yerli ve milli yapısıyla ülkemizin en önemli ticari teşekkülünü oluşturduğuna dikkati çekerek, esnaf ve sanatkârdan alışveriş yapmanın aynı zamanda vatandaşlık görevi olduğunun da altını çizdi.

Sayısal çoğunluğu ve toplam ticaret hacmi açısından esnaf ve sanatkârın ülke ekonomisi için taşıdığı öneme vurgu yapan Başkan Göger, "Esnaf ve sanatkârımız sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik istikrarın en önemli sacayaklarından birisini oluşturmaktadır. Ülkemiz ekonomisi için bu kadar büyük bir öneme haiz olan, pandemi döneminde ağır ekonomik koşullara maruz kalan esnaf ve sanatkârlarımız, vatandaşlarımızdan her zamankinden daha çok destek bekliyor" dedi.

"ESNAF EN YAKIN KOMŞUMUZDUR"

Esnaf ve sanatkârı kalkındırmanın sadece ekonomiyi desteklemek anlamına gelmediğine de işaret eden Başkan Göger, "Köklü bir geçmişe sahip olan esnaf ve sanatkârımız aynı zamanda mahalle kültürünün, komşuluk geleneğinin de önemli bir öğesidir. Çünkü esnaf ve sanatkârımız, üzerinizde para olmadığında borca alışveriş yaptığınız, bakacak kimse olmadığında çocuğunuzu emanet ettiğiniz, evinizin, arabanızın anahtarını bıraktığınız, cenazenize, düğününüze siz çağırmadan gelen komşunuzdur. Ve komşumuz açken bizim tok yatmamızın ne dinimizde ne de kültürümüzde yeri yoktur" şeklinde konuştu.

“HAYDİ, ADANA ESNAFINA SAHİP ÇIK”

Bu anlayıştan hareketle kampanyanın sloganını, "Esnaf ve Sanatkâr En Yakın Komşunuzdur" olarak belirlediklerini dile getiren Başkan Göger, "Kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için ilan tanıtım sponsorluğunu üstlenerek esnafımıza destek veren Sezgi Ajansın sahibi Yüksel Yavuz Bey'e teşekkür ediyorum. Biz inanıyor ve umut ediyoruz ki, başlattığımız bu kampanya kamuoyunda karşılık bulacak, vatandaşlarımız, esnaf ve sanatkârına bu zor günlerde sahip çıkacaktır. Bu nedenle Adanalı hemşerilerimize diyoruz ki alışverişinizi esnaf ve sanatkârdan yapın, hem esnafımız kazansın, hem şehrimiz kazansın hem de ülkemiz kalkınsın" ifadelerine yer verdi.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER