Esra Birgenç, TEKDER Adana’nın başkanı oldu

Esra Birgenç, TEKDER Adana’nın başkanı oldu

Türkiye genelinde 56 ilde ve yurt dışında 17 ülkede faaliyet gösteren Ticaret ve Ekonomi Kulübü (TEKDER)’nün Adana Şube Başkanı, Kurumsal Gelişim ve Marka Danışmanı Esra Birgenç oldu. Adana Baro Tesisleri’nde düzenlenen tanışma ve bilgilendirme toplantısında konuşan Birgenç, “Türkiye’nin menfaatlerini gözeten, ahlaklı ve dürüst ticaret yapmayı amaç edinmiş, milli ve manevi değerlerini benimsemiş iş insanlarını ortak paydada buluşturan TEKDER’in Adana Kurucu Başkanı olmaktan memnuniyet duyuyorum” dedi.

Birgenç, “Amacımız Adana iş dünyasını en iyi şekilde temsil etmek ve bölgenin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olmaktadır. Bunu yaparken de başta kamu ve yerel yönetimler olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşları ile iş birliği içinde çalışacağız. Sağlayacağımız güç birliği ile iş dünyası ile kamu arasında ve üyelerimizin birbiri ile ticaretinin arttırılması noktasında etkin bir yapı kuracağız” diye konuştu.
“HER YATIRIMA DESTEK OLACAĞIZ”
Adana’nın köklü sanayi geçmişi ve katma değeri yüksek tarımsal ürün zenginliğinin olduğunu belirten Başkan Birgenç, Çukurova bölgesinin ülkemizin Marmara’dan sonra en önemli üretim merkezlerinden biri olduğunu dile getirdi.
Birgenç, “Adana katma değerli tarımsal üretimde ve tasarım üstünlüğüne sahip, teknoloji yoğun sanayi ürünlerinde öne çıkmayı hedefliyor. Bu amaçla petrokimya, enerji, gıda, tekstil ayakkabı ve mobilya sektörlerinde yeni üretim merkezleri planlanıyor. Adana’yı küresel ölçekte güçlendirecek bu yatırımlar hayata geçirilirken, TEKDER olarak bizler de maksimum faydanın ortaya çıkması, bölgesel ve ulusal kalkınmamızın hızlanması için tüm imkanlarımızı seferber ederek katkıda bulunmanın gayreti içinde olacağız” ifadelerini kullandı.
“ÖNÜMÜZDE UZUN BİR SÜREÇ VAR”
Başkan Birgenç, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:
“Adana tarımın, ticaretin ve sanayinin güçlü olduğu bir şehir. Bunu Adana’nın yetiştirdiği Sabancı Holding’in ülkemize kattığı değerlerden de biliyoruz. Bizim TEKDER olarak ülkeye kazandırmak istediğimiz birçok değer var. Hedefimiz hem ülkemiz içerisinde hem de ülke dışındaki pazarlarda ihracatta birbirimize nasıl destek olacağız, onun çözümlerine bakacağız. Yeni kurulan bir sivil toplum örgütüyüz. Asıl yapılanmamızı bu sene ortaya koyduk. Biz herhangi bir siyasi partinin, herhangi bir tarikatın ya da cemaatin bağlantısı değiliz. Önümüzde çok uzun bir süreç var. Sizin önerileriniz bize yol gösterecektir. Bizler de bu sorunları toparlayarak siyasi kurum ve kişilere, Meclis’e, gerekirse daha üst makamlara götürmek derdindeyiz.”

 

Etiketler:
TEKDER, Ticaret ve Ekonomi Kulübü, Esra Birgenç

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER