Göger: Rahmet Peygamberinin hayatını örnek almalıyız

Göger: Rahmet Peygamberinin hayatını örnek almalıyız

HABER MERKEZİ- Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, Mevlit Kandilinin Peygamber Efendimizin (S.A.V.) yaşayışını, hadis-i şeriflerini yeniden hatırlamak için bir fırsat, İslam'ı müjdeleyen rahmet elçisi sevgili Peygamberimizin, engin hoşgörüsünü, merhametini, güzel ahlakını, yol gösterici öğütleri anlama ve bu anlayışla yenilenme zamanı olduğunu söyledi.


Mevlit Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Birlik Başkanı Niyazi Göger, "Bu gece, âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlit Kandil’ini idrak ediyoruz. Mevlit Kandili, insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, hoşgörü ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir" dedi.

Peygamber Efendimiz (S.A.V.) her şeyiyle bizlere örnek teşkil ettiğinin altını çizen Niyazi Göger, "Sevgili Peygamberimizin evrensel mesajlarını, iman ve ibadet hayatını, yüce ahlakını, kardeşlik hukukunu, adalet anlayışını hayatımız boyunca hatırlamalı, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulması,  birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için her zamankinden daha çok gayret göstermeliyiz. Onun örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz. Bu önemli gecede ellerimizi semaya açalım, barış için, insanlığın güzel yarınları için dua edelim, günahlardan olabildiğince kaçalım. Tutum ve davranışlarımızı onun örnek ahlakına ve tavsiyelerine göre şekillendirelim. Bu duygu ve düşüncelerle, maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyor, Adanalı hemşerilerim başta olmak üzere milletimizin ve İslam âleminin Mevlit Kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER