Güneşin Kadınları hizmette sınır tanımıyor

Güneşin Kadınları hizmette sınır tanımıyor

HABER MERKEZİ- Kadın emeğinin değerlendirilmesi ve kadının istihdama katılımının artırılması amacıyla Türkiye genelinde başlatılan Kadın Kooperatifleri kurulma çalışmaları, ilk olarak Adana’da başladı.


Birçok ilde olduğu gibi bir yıl önce Adana’da Güneşin Kadınları Adana Kadın Girişimi Üretme ve İşletme Kooperatifi, yaptığı güzel çalışmalarla vatandaşların ilgisini çekmeye devam ediyor. Kurulduğu günden itibaren kooperatif başkanlığını yürüten Merve Dilara Kocacık, kooperatif olarak yaptıkları hizmetleri açıklarken şunları kaydetti:

“Çalışmalarımızda hizmette sınır yoktur düşüncesiyle yola çıktık. Adana genelinde kooperatif bilinci ve farkındalığın artırılması, başarılı kooperatifçilik örnekleri ile doğrudan yerel halkla buluşturulması, kırsalda yaşanan sorunların tespit edilerek kooperatif çatısı altında çözüm üretilmesi amaçlarıyla kooperatifimiz kurulmuştur. Bu aşamada Güneşin Kadınları Kooperatif Başkanı olarak 7 kişi olarak başladığımız bu kadın girişiminde gururlu ve umutlu bir şekilde çoğalarak 1. yılımızı dolduruyoruz. İlk başladığımız aşamada her kadının kendi içindeki gücü keşfederek neler yapabileceğine tanık olduk, yeri geldi sabah erkenden kalktık, yeri geldi paketlemeleri, servisleri tüm yönetim kurulu üyeleri olarak teker teker ellerimizle kapatıp kargoladık. Bunları hayata geçirmek bizim için çok büyük bir gururdu ve devamında çok güzel hedeflerimiz var bunları yavaş yavaş tamamlıyoruz. Bir küçük umut ve heyecanla başladık şu an yeni kurulmuş bir kadın kooperatifi olarak ve ilk defa yaptığımız bir projenin kabul edilmesiyle hedeflerimizi daha da büyüttük. Güneşin Kadınları Kadın İşletme ve Üretim Kooperatifi olarak, satış mağazamızda kadınlarımızın el emeği ile hazırladığı gıda ürünlerini ve sanat eserlerini bulabilirsiniz. Bizim inancımız her kadının ilk önce kendi hayatından tatmin olduğu kendi ekonomik gücünü kazandığı ve bu şekilde ailesine, ülkesine katkı sağladığı bir sistem geliştirmek. Hem gıda ürünlerimizin, eriştelerimizin, derviş pirincimizin, mezelerimizin, reçellerimizin tadına bakmak isterseniz hem de el yapımı eserlerimizi görmek isterseniz mağazamıza bekleriz. Destekleriniz için şimdiden çok teşekkür ederiz, hepimiz birlikte güçlüyüz.”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER