Hukuk ordusuna yeni neferler

Hukuk ordusuna yeni neferler

GAZETTE- Adana Barosu’nda stajyer avukatlar ruhsat heyecanı yaşadı. Staj dönemlerini başarıyla tamamlayan avukat adayları, meslek yeminlerini ederek ruhsatlarını aldı.

Kentte bir otelde ve Baro’da yapılan törenlerle staj dönemlerini başarıyla tamamlayan adaylar; Ali Metehan Olgun, Taner Kart, Mehmet Asil Yılmaz, Elif Simav Özergin, Fatma Nur Okuyucu, Muhammet Raşit Bilgili, Servet Yağmur Erkan, Gülderen Cezayirli, Hazal Altıparmak, Okan Yıldırım, Furkan İpek, Berna Altuntaş, Başak Dokak, Camsu Özfidan, Esra Göbelek, Fatmanur Akıncı, Merve Özçalışkan, Osman Fatih Ateş ve Ömer Murat Erdil cübbe giydi.
Geniş katılımla yapılan törene, Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Genel Sekreter Av. Semih Gökayaz, Sayman Av. İlknur Önal Tarkan, Yönetim Kurulu Üyeleri; Av. Timur Ortatepe,  Av. Nevzat Elçi, Av. Furkan Kılıç ile genç avukatların aileleri ve davetliler katıldı.
“SİZLERE OLAN İNANCIM TAM”
Küçük yaptığı konuşmada, “Uzun bir eğitim ve staj evresini başarıyla tamamladılar. Meslektaşlarımı, ailelerini ve bilgi ve deneyimlerini genç meslektaşlarımla paylaşan büro avukatlarımızı kutluyorum. Evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Umarım onların daha nice başarılarına hep birlikte ortak oluruz. Bugün baromuza kayıtlı 3 bin ve 565 stajyer avukatımızla büyük bir ailenin bir mensubusunuz. Bu mesleğin vakarına uygun davranmak hepimizin görevi ve sorumluluğudur. Hepinizin başarılı birer Avukat olacağınıza inancım tamdır. Mesleğe yeni adım atan genç meslektaşlarıma başarılı, uzun, kazançlı bir meslek hayatı diliyorum” dedi.
TBB’YE ÇAĞRIDA BULUNDU
Avukatlık Kanunu’nun 115. maddesinin 2. fıkrasında yer alan “10 baronun yönetim kurullarının yazılı başvurusu üzerine olağanüstü genel kurul toplanır” şekil şartını yerine getirmeyen Türkiye Barolar Birliği (TBB)’ni eleştiren Küçük,  “Hak, hukuk, adalet kavramı, yargı bağımsızlığına dair endişeler ve kuvvetler ayrılığına dair şeklen ve içerik boyutuyla da sakıncalı unsurlar ve ülkemizin tek adam rejimine iyice sürüklendiği ve en derin bir şekilde yaşadığımız günlerde hukukçular ve hukuk kurumları bu hassasiyeti çok üst düzeyde ortaya koymalı ve hukuk dilini kullanmalıdır.  Bizler söz ve ifade sanatının temsilcisiyiz” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER