İncesoy: 'Biz' olma yolunda ilerliyoruz

İncesoy: 'Biz' olma yolunda ilerliyoruz

GAZETTE- Adana’nın önde gelen ailelerinden Deveci’lerin kurduğu Deveci Gençlik Spor Kulübü, 2019 – 2020 Amatör küme futbol maçlarına katılmaya hak kazandı.

Divan Oteli’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Kulübün Onursal Başkanı Cumali İncesoy, “Kulüp olarak sadece sportif faaliyetler değil aynı zamanda insanların sosyalleşmesi için kültürel etkinliklerimiz ile de bir aradayız ve biz olma yolunda ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.
“LİSANSIMIZI KAZANDIK”
İncesoy, “İnsanlar neden bir araya gelme bir arada yaşama ihtiyacı duyar? Çünkü insanı doğadaki diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği sosyal bir varlık olmasıdır. İnsanoğlu sosyal bir varlık olduğu içindir ki sevinçlerini, acılarını ve sorunlarını paylaşmak ister. Derneklerde sosyalleşmenin kurumsal bir aracı olarak gördüğümüz için Adana Devecileri olarak 3 Ekim 2018 tarihinde Adana Valilik Makamına Deveci Gençlik Spor Kulübü olarak müracaatımız ile süreci işletmeye başladık.
3 Şubat 2019 tarihinde 1. Olağan genel kurulumuzu kitlesel katılımla gerçekleştirip, Faruk İncesoy’un başkanlığında 3 yıllık yönetim kurulumuzu seçerek hedeflediğimiz noktaya doğru ilerleyişimizi sürdürdük. Bu süreçte Dernek olarak; Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonuna ve Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna başvurumuzu tamamladık ve kulüp olarak lisansımızı tamamladık. 2019-2020 yıllarında gerçekleştirilecek Amatör küme futbol maçlarına katılmaya hak kazandık” diye konuştu.
“SOSYAL FAALİYETLER GERÇEKLEŞTİRDİK”
Düzenledikleri sosyal faaliyetlerden dolayı adlarını kamuoyuna duyurduklarını belirten İncesoy, “8 Mart 2019 tarihinde Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Kadın üyelerimiz ve çok sayıda siyasetçinin katılımıyla bir yemek etkinliği düzenledik, 16 Mart 2019 tarihinde yönetim kurulu  olarak İşadamı Cumali İncesoy’a kulübümüzün kuruluş aşamasında ve sonrasında sunduğu değerli katkılardan dolayı Onursal Başkanlık unvanı verildi. Kendisine katkılarından dolayı tekrar teşekkürlerimizi iletiyoruz.
Ramazan Ayında Duygu kafe civarında yemek dağıtımı gerçekleştirdik, Adana Portakal Çiçeği festivalline katılım sağladık, 18 Mayıs’ta 200 kişiyle Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdik, Adana Devecileri olarak Tekir Yaylasında binlerce Devecinin katılımıyla Deveci Şenliğinde bir araya gelerek, 30 Ağustos Zaferi’nin 97’nci yılı coşkusunu birlikte kutladık” ifadelerini kullandı.
“ÜST KİMLİĞİMİZ ATATÜRKÇÜLÜK”
İncesoy, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: 
“Bizler Deveci Ailesi olarak üst kimliğimiz Atatürkçülüktür. Büyüyen şehrimizin değerlerine sahip çıkmak istiyor, yerel yönetimler ile uyum içerisinde hareket etmeyi arzuluyor. Adana’nın tüm sorunları bizi ilgilendiriyor. Adana Demirspor Başkanı Murat Sancağın Adana için bir şans olduğunu düşünüyor sportif başarısızlıkların sorumluluğunu bir kişiye yüklememiz doğru değil bu takımın deplasmana gidecek para bulamadığınız biliyoruz. Murat sancağın bu şehre şampiyonluk yaşatacağına inanıyorum bu kişiye sahip çıkılması gerekiyor ‘Her şey Adana için’ diyor.” 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER