İşçiler, 7 ünlü kuruluştan ödemelerini alamadı

İşçiler, 7 ünlü kuruluştan ödemelerini alamadı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı, 2019 yılı denetim faaliyetlerini açıkladı. Bakanlığın iş müfettişlerinin market zincirlerinde yaptığı denetimde, işçilerin iş sözleşmeleri ve mevzuattan kaynaklanan 23 milyon 545 bin 20 lira 13 kuruş alacağının ödenmediğini tespit edildi.

Bakanlık müfettişlerinin tüm sektörlerde yaptığı denetimlerde bilişim, yapı ve zincir market iş yerlerindeki tespitler dikkat çekti. Ülkedeki ünlü 7 farklı işveren kuruluşuna ait toplam 2 bin 644 şube, mağaza ve depoda denetim yapılıp, toplam 56 bin 269 işçinin durumu incelendi.

Müfettişler bu 7 ünlü kuruluşta çalışan işçilerin iş sözleşmelerinden ve tabi oldukları mevzuattan kaynaklı 23 milyon 545 bin 20 lira 13 kuruş alacağının ödenmediğini tespit edip, ödenmesini sağladı. Ayrıca teftişler sonucu kamuya ödenmesi gereken toplam 13 milyon 787 bin 312 lira 89 kuruşun tahsil edilmesini sağladı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER