İŞKAD Kadın Girişimci Ödülleri sahiplerini buldu

İŞKAD Kadın Girişimci Ödülleri sahiplerini buldu

GAZETTE- Adana Sheraton Grand Otelde düzenlenen ‘İŞKAD Kadın Girişimci Ödülleri’nde kadın girişimcilere ödül yağdı.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, MHP Adana Milletvekili Sibel Ersoy, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ADSİAD ve Çukurova SİFED Başkanı TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Süleyman Sönmez, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Ticaret Odası Meclis Başkanı İsmail Acı, Adana Baro Başkanı Veli Küçük, ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Ahmet Hilmi Yücel, GİŞKAD Başkanı Ayferi Tuğcu, MESİAD Başkanı Hasan Engin, STK ve parti temsilcileri ile çok sayıda davetlinin katıldığı İŞKAD Kadın Girişimci Ödülleri töreninin açılış konuşmasını yapan Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Berman Mantı, “Bugün buradan Anadolu’dan çok kıymetli kentimiz Adana’dan doğu Akdeniz’i kapsayan çok önemli bir yolu adımlamak için bir aradayız. Dünya hızla değişiyor ve bambaşka bir boyuta evriliyor. Bu evrilme öncesi ülkemde şehrimde artık kadın istihdam oranının konuşulmadığı bir anlayış hayal ediyor ve bu yönde İşkadınları Derneği olarak söylemler yerine eylemler boyutunda hareket etmek istiyoruz” dedi.
SİNERJİ HİSSEDİLİYOR
Başkan Mantı, “Açıklanan birçok ekonomik rapor bize çok net gösteriyor ki kadın istihdam oranının artırılması ekonomik olarak dünya sıralamasındaki yerimizi en az üç sıra değiştirebilecek, bu çarpan etkisinin oluşabilmesi için verilerin de ışığında Kadın istihdamının, üretkenliğinin, girişimciliğinin ve yaratıcılığının da artırılması artık mutlak şart. Kadınlarımızın üretkenliğine bu coğrafyada bu kadim toprakların dağında, ovasında, kırsalında şehir merkezinde hep tanıklık ettik. Ama ne yazık ki her gün hayatımızın her alanında karşılaştığımız bu verimli kadın modelini iş gücüne istenilen oranlarda kazandıramadık. Artık bu dönem de bu anlayış da değişiyor. Bu gün gençlerimizle birlikte hayatımıza giren “start up ekosistemi” ülkemizde henüz yeni yeni filizleniyor. Bu sistemde yaptıkları yatırımlarla, kurdukları girişimlerle ve sisteme verdikleri desteklerle dikkat çeken kadınlarımız var. Bu sinerjiyi hissedebiliyoruz. Artık Türkiye’de, birçok marka girişimci kadınlarımızın önderliğinde, İş beklemeyen, iş yaratan ürün değil iş satan yeni bir viraja girme eğilimindeyiz. Biz İŞKAD olarak her türlü kadın profilimizi üretimin içerisine çekmek ve onların girişimciliği adımlamaları üzerine projeler üretme, üreten kadınlarımızın sayısını artırarak iş hayatına dahil olmalarını sağlama gayreti içerisindeyiz” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER