Şanlıurfa'da Boğularak Öldürülen Köpek İçin Açıklama

Köpeği boğarak öldürdü: Belediyeden ilk açıklama

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin bazı sosyal medya hesaplarından köpek katliamı yapıldığına ilişkin paylaşımlar yapıldı.

Köpeği boğarak öldürdü: Belediyeden ilk açıklama

Sosyal medyada bazı kullanıcılar "sanliurfaoakatliamvar" hashtagı ile paylaşımlar yaparak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin sokak köpeklerine ilişkin yürüttüğü çalışmaları eleştirdi.

Ekşi Sözlük isimli sosyal medya platformunda bir belediye görevlisinin köpeği uyuşturucu iğne ile bayıltıp boğduğu iddia edildi.

Bunun üzerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bir açıklama yaparak, yürüttüğü çalışmalara açıklık getirdi.

Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"Batıkent mahallemizde başıboş bir sokak köpeği tarafından ısırılan vatandaşımızın ihbarıyla başlayan ve sonrasında yapılan kontrollerde bahse konu olan köpeğin kuduz testinin pozitif çıkmasıyla Tarım İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü koordinesinde alan karantina bölgesi olarak ilan edilmiştir. Karantina bölgesinde veteriner eşliğinde toplanan sokak hayvanları Rehabilitasyon Merkezlerimize getirilerek özel alanlara alınmıştır. Karantina sürelerinin tamamlanmasıyla kısırlaştırma ve rehabilite süreçleri başlatılacaktır. Bize emanet edilen canlarımızın sağlığı için her an müdahaleye ve her türlü göreve hazırız. Haliliye ilçesi Bakımlı mahallemizde yer alan Şanlıurfa Hayvan Rehabilitasyon Merkezimiz hayvanların akıbetini merak eden tüm hayvanseverlerin ziyaretine açıktır."
 

DİĞER HABERLER

Dilan Polat için karar günü
Dilan Polat için karar günü
22 Temmuz 2024 Pazartesi
Engin Akyürek
Engin Akyürek'e acı haber
22 Temmuz 2024 Pazartesi