Küçük: Çağdaş toplum özgür bireylerle oluşur

Küçük: Çağdaş toplum özgür bireylerle oluşur

GAZETTE- Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Tekke ve Zaviyelerin Kapatılması devriminin 94. yılı dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Küçük, “Çağdaş toplum, dogmalardan uzak özgür bireylerle oluşur” dedi.

Av. Küçük, “Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ‘Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır’ diyerek kapattığı Tekke ve Zaviyeler Kanunu’nun hala yürürlükte olmasına rağmen, bu yapıyı övmek, eğitim sistemimizi bu gerici anlayışa göre tekrardan oluşturmak düşüncesi insanlığı yeniden ortaçağ karanlığına mahkûm etme anlayışıdır” diye konuştu.
Küçük, “Bilinmeli ve artık anlaşılmalıdır ki, dini kullanan cemaat, tarikat ve benzeri yapılardan, bütün illegal örgütlerden de kurtulmanın tek yolu; doğmalardan uzak, sorgulayan, araştıran özgür bireyle çağdaş toplumu oluşturmak, hukuk devletini, hukukun üstünlüğünü benimsemek, özümsemek ve bunların gereğini yapmaktır. Ne olursa olsun çağdaş ve ilerici Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER