Ömer Çelik'in Adana Aşkı

Ömer Çelik'in Adana Aşkı

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bir-buçuk yıldır inşaatı duran Devlet Bahçeli Köprüsü’nün akıbetini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile paylaşmasının ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na tamamlanması talimatı verilmesi Adana’da büyük sevinç yarattı.


ADANALI ÖMER ÇELİK'E MİNNETTAR

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın 'tamamlayamam' dediği köprünün yapımı ile yakından ilgilendi. Ömer Çelik, süreci bizzat takip ederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a konuyu iletmesi; yapımı duran  köprü için atılan en önemli adım oldu. Adana trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak, kente fazlasıyla değer katacak köprünün tamamlanması için hassasiyet gösteren Adana'nın evladı Ömer Çelik'e, Adanalılar teşekkür ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da minnetlerini bir kez daha yinelediler.

 

ADANA TRAFİĞİ RAHATLAYACAK

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Hüseyin Sözlü’nün döneminde, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, Seyhan Nehri üzerinde yapımına başlanan ve yerel seçimlerden bu yana uzun bir süredir inşaatı durdurulan Devlet Bahçeli Köprüsü’nün tamamlanacağı müjdesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 530 milyonluk yatırımla bitirilecek köprü, Adana’nın iki yakasını birbirine bağlayacak.

 

DEVLET BAHÇELİ KÖPRÜSÜ’NÜN YENİ ADI

15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimi belediyelerin başlattığı ancak akim bıraktığı bazı projeleri de Bakanlıklar aracılığıyla devam ettirdiklerini belirterek, "Bunlardan biri de Adana için sembol olan bir eser olacağına inandığım Seyhan Barajı'nın hemen yanı başındaki köprüdür. Fiziki gerçekleşmesi yüzde 47 seviyesinde olan bu köprünün kalan kısımlarını 530 milyon lira maliyetle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız tamamlayacaktır. Ayrıca köprü giriş ve çıkışlarındaki kavşaklar da yine Bakanlığımızca inşa edilecektir. İnşasına 'Devlet Bahçeli Köprüsü' adıyla başlanan bu eserin adını Sayın Bahçeli'nin talebiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak belirledik ve bu şekilde de inşallah bitireceğiz" dedi.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER