Onkoloji hastaları umudu fidanla yeşertti

Onkoloji hastaları umudu fidanla yeşertti

GAZETTE- Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Adana Şubesi, “Bir Dikili Ağacın Olsun” sloganıyla fidan dikti. Onkoloji hasta ve yakınlarının ve Adana Şehir Hastanesi Onkoloji Servesi’nde çalışan doktorların katıldığı etkinlikte, daha önce yanan bir ormanlık alana 200 adet fidan dikildi. 

Dernek tarafından geçtiğimiz yıllarda düzenlenen “Umudumuzu Yeşertelim” konulu resim yarışmasında dereceye giren ortaokul öğrencisi Pınar İnceuzun'un yaptığı resimden yola çıkılarak hayata geçirilen etkinlikte yanarak yok olmuş bir ormanlık alan, onkoloji hastaları tarafından yeniden ağaçlandırıldı. 
Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Adana Şube Başkanı ve aynı zamanda Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Onkoloji Kliniği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Timuçin Çil, 11 Kasım'da düzenlenen 11 milyon fidan kampanyasına dahil edilen etkinliği düzenlemekteki amaçlarının hem daha yeşil bir Türkiye için küçük bir katkı sunmak hem de onkoloji hastaları üzerinde pozitif etki sağlamak ve psikolojik destek vermek olduğunu belirtti.  “UMUDUMUZU YEŞERTELİM”
İnceuzun'un onkoloji hastalarıyla ilgili yaptığı resimden ilham aldıklarını dile getiren Çil, “Öğrencimiz eserinde bir ağacın dalına tutunmuş onkoloji hastasının hayata tutunmasını resmetmişti. Dernek olarak biz de çok özel ve bir o kadar da anlamlı mesaj içeren bu resmi gerçekleştirmek istedik. Bunun için onkoloji hastalarımız, yakınları, doktorlarımız, hemşirelerimiz ve tedavi sürecinin içinde bulunan herkesle birlikte Orman İşletme Müdürlüğü'nün bize gösterdiği alanda bu fikri hayata geçirmek için fidan dikimi yaptık. Hastalarımızla birlikte her bir fidanı açılan çukurlara büyük bir özenle yerleştirip, etrafını toprakla doldurduktan sonra can suyunu verdik. Her fidanın başına diken kişinin ismini çaktık. Diktiğimiz her fidanın onkoloji hastaları ve yakınlarına umut olması adına da etkinliğimize 'Umudumuzu Yeşertelim' adını verdik” dedi. 
Etkinlikte Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi F. İnci Gül de, onkoloji hastası babası adına fidan dikti.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER