“Profesyonel Kariyerde Kadın” konuşuldu

“Profesyonel Kariyerde Kadın” konuşuldu

 “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında; Çukurova Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KADAUM) tarafından “Profesyonel Kariyerde Kadın” paneli düzenlendi.


 “ŞİDDETE DUR DEMEK GEREK”

 

Panelin moderatörü ve aynı zamanda da ÇÜ Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan konuşmasında, gelecek nesillerin sağlıklı, bilinçli ve aydınlık yarınları için hep birlikte kadın ve erkek olarak şiddete “Dur” demelerinin gerektiğini ve bunun için de çocukların eğitim seviyelerinin yükseltilmesinin, şiddet konusunda bilinçlendirilmelerinin bilinçli anneler ve babalar sayesinde mümkün olacağını söyledi.

 

“GÜÇLÜ KADIN ARTIŞI ROL MODELİ OLUŞTURACAK”

 

Prof. Dr. Tuncel, Dominik Cumhuriyeti’nde iktidarda bulunan diktatöre karşı mücadele eden Mirabel kız kardeşlerin anısına düzenlenen 25 Kasım gününde, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetin bugün dünyamızdaki en yaygın ve yıkıcı insan hakları ihlallerinden biri olduğunu söyledi. Tuncel, Yükseköğretimde kadın öğretim elemanı sayısının artışı ile güçlü yarınlara ulaşılacağını vurgulayarak güçlü kadın artışının toplumdaki kadınlar için rol modeli oluşturacağının altını çizdi.

 

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER