Sabancı Vakfı fark yaratanlarını arıyor

Sabancı Vakfı fark yaratanlarını arıyor

HABER MERKEZİ- Sabancı Vakfı’nın 2009 yılından bu yana, toplumsal sorunlara çözümler üreten sosyal girişimcileri, aktivistleri ve değişim aktörlerini; destekleyen, görünür kılan ve topluma ilham veren “Fark Yaratanlar Programı” 12. sezonunda Adana’nın fark yaratanlarını arıyor. Yeni sezonda da “Fark Yarat Hayatlar Değişsin” sloganıyla devam eden programa, 11 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru yapılabiliyor.


Programın insanın içindeki değişim gücünü öne çıkararak pek çok kişiye ilham olduğunu belirten Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “11 yılda 81 ilden 4.000’in üzerinde başvuru aldık ve 195 Fark Yaratan’ın hikâyesini görünür kılarak toplumda yeni umutlar yeşerttik. Bireysel çabanın sivil toplumun gelişmesi için çok kıymetli bir kaynak olduğunu, değişime inanan bireylerin neler başardığını bu yolculukta görüyoruz. Sabancı Vakfı olarak hikâyelerini paylaşmaktan mutluluk duyduğumuz Fark Yaratanlar çevrelerine ilham verdiler ve pek çok farklı kurumdan da ödül ve destekler alarak yollarına devam ettiler” dedi.

PROGRAMIMIZA BAŞVURMAYA DAVET EDİYORUZ

COVID-19 pandemi sürecinin sivil topluma etkilerine de değinen Safkan, “Salgın sürecinden sivil toplum faaliyetleri ve gönüllü çalışmalar da etkilendi. Ancak bu süreç bize dayanışmanın, başkalarının iyiliği için çalışmanın önemini bir kez daha hatırlattı. Kendimize ‘peki ben ne yapabilirim?’ sorusunu sorduğumuz bir dönem oldu. Temel ihtiyaçların yanı sıra bilgi ve deneyimi de paylaşmayı, azı çoğaltmayı, destek olmayı, birbirimizi cesaretlendirmeyi, iyiliğin gücüyle daha sağlıklı bir toplum olmayı tekrar hatırladık. Hatırladığımız bu değerlerin de etkisiyle bu yıl Fark Yaratanlar Programı’na daha çok hikâyenin başvurmasını umuyoruz. Sosyal fayda için, hiçbir karşılık beklemeden başkalarının iyiliği için çalışan ve çevresinde değişim yaratan herkesi Fark Yaratanlar Programımıza başvurmaya davet ediyoruz. Geçen sene olduğu gibi bu sene de seçilen Fark Yaratanlarımızın çalışmalarını yakından takip edecek ve onların çalışmalarını bir adım ileri taşımak için gerekli olan strateji, sürdürülebilirlik, etki ölçümü gibi konularda eğitim ve atölyeler düzenleyeceğiz. Ayrıca sivil toplum ve sosyal girişimcilik alanının etkili isimlerinden mentorluk almalarını sağlayacağız. Bir başka deyişle, 12. yılında da Fark Yaratanlar Programı, sunduğu mentorluk desteği, eğitim ve atölyelerle birlikte sadece bir takdir programı değil, sivil alanın ihtiyaçlarına cevap veren bir kapasite geliştirme programı olacak” ifadelerini verdi.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER