Sanayi Bakanlığı, bilişim uzmanı alacak

Sanayi Bakanlığı, bilişim uzmanı alacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde sözleşmeli istihdam edilmek üzere tam zamanlı bilişim personeli alacak. Resmi Gazete’deki Bakanlık duyurusuna göre, sözleşmeli istihdam edilecek personelin bir adedi yazılım geliştirme uzmanı (JAVA), bir adedi yazılım geliştirme uzmanı (NET), bir adedi sistem uzmanı, bir adedi de bilgi güvenliği uzmanından oluşacak.


Başvurmak isteyen adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekiyor. Adaylar, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olma şartı aranacak.

Adaylar, fotoğraflı iş tecrübesini gösterir detaylı özgeçmiş, SGK Hizmet dökümü, her bir pozisyon için istenilen sertifikalar ile mesleki tecrübe veya deneyimi gösteren belgeler (Sertifikalar ve belirtilen belgelerin detaylı listesi tek bir doküman halinde hazırlanarak) başvuru esnasında yüklenecek.

Başvurular dijital ortamda yapılacak ve kesinlikle evrak alınmayacak. Başvurular elektronik ortamda e-Devlet – Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden 29 Kasım’dan itibaren 13 Aralık’a kadar kadar yapılabilecek.

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan ve usulüne uygun olarak başvuru yapan adaylardan, 2020 veya 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) alınan KPSS P3 puanının yüzde 70’i  ile son beş yıl içinde İngilizce dilinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanın yüzde 30’unun  toplamı esas alınarak her bir pozisyon için ayrı ayrı en yüksek puana sahip adaydan başlanarak oluşturulacak sıralamaya göre sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan sözlü/uygulamalı sınava çağırılacak.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER