Seyhan Kent Konseyi’nden Yapay Zeka Konferansı

Seyhan Kent Konseyi’nden Yapay Zeka Konferansı

GAZETTE- Seyhan Kent Konseyi ve Seyhan Belediyesi, “Yapay Zeka, Mobil Belediye ve Akıllı Şehirler” konulu konferans düzenledi.

İki kurumun ortak düzenlediği konferans, Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
İngiltere ve Japonya’da çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği yapan “Yapay Zeka ve İşletme” konularında uzman Prof. Dr. İbrahim Kuşçu gençlere ve Seyhanlılara, yapay zekaya bağlı bilimsel teknolojinin kentte yaşayanların hayatını kolaylaştırabileceğini anlattı.
“HAYATIMIZI KOLAYLAŞTIRIYOR”
Geçmişten günümüze teknolojinin insan hayatını kolaylaştırdığını ve medeniyetleri geliştirdiğini belirten Kuşçu, “Son yıllarda yaşadığımız hızlı gelişim ve dönüşüm, insan, insana ve doğayla insan ilişkisinde ciddi tehditler içermektedir. Özellikle yapay zeka ve robot teknolojisi alanlarındaki hızlı gelişim kötü niyetli kullanıcıların da elinde yıkıcı sorunlar yaratabileceğini de öngörebilmemiz gerekir. Bunun için öncelikle bu yaptığımız çalışmaları biz bilim adamları ‘İyilik için yapay zeka’ kapsamında üretmeye çalışıyoruz. Yapay zeka kapsamında yapılan çalışmalar bütün bilim ve meslek disiplinlerinde kullanım alanı buluyor. Öyle ise, bizler de özellikle işsizliğin yoğun olduğu bu günlerde gençlerimizi yapay zeka çalışma ve eğitimlerine katarak iş edinmelerini kolaylaştırabiliriz” dedi.
“OLUMLU SONUÇLAR ÜRETİYOR”
Kuşçu, “Yapay zekanın iyi uygulama örnekleri kentler üzerinde de çok olumlu sonuçlar üretiyor. Burada dikkat etmemiz gereken en temel konu da bir kent için sadece bir sorun üzerinden coğrafik çözümler üretmek yerine, kentlerimizi yaşayan bir bütün olarak görüp üreteceğimiz çözümleri de tüm etkenlerle doğru değerlendirmemizdir. Burada sorun olarak görülen zaman ve kaynak sıkıntısı için önerim;  iyi bir proje ve çözüm için her zaman kaynak ve sponsor bulunabileceğine güvenmek ve zamanı sorun etmemektir” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER