Sütcü: Kendinize önce hedef koyun

Sütcü: Kendinize önce hedef koyun

GAZETTE- 5 Ocak Rotary Kulübü tarafından kişisel gelişim için kurulan 5 Ocak Rotary Akademi’nin ikinci konuğu Adana Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü oldu.

27 yıl önce Baba Abdi Sütcü’nün vefatı ile kardeşlerin başında işi devralan abi Bekir Sütcü 27 yıldır yaşadıklarını, deneyimlerini ve başarılarını anlattı. Kayseri’den geldiklerini fakat kendilerini Has Adanalı olarak gördüklerini söyleyen Sütcü konuşmasında şunları anlattı:
“56 yaşındayım, 7 yaşında Adana’ya geldik. 5 çocuk babasıyım. Lise 1 de iken okulu bırakmak zorunda kaldım iş hayatına atıldım. Hayatımda şunu öğrendim. Hedefinizi koyup peşinde koştuğunuz zaman başaramayacağınız bir şey olmaz. Ben böyle düşünürüm. Biz o zamanlar bu işin ticaretini yapan tüccar bir aileyiz. Herkesin Mersin ve Ceyhan yolu üzerinde işyerleri oluyor. Biz araştırdık Organize Sanayi Bölgesi’nden yer aldık. Bu işin ticaretini yaparken babamızdan biz çok şey öğrendik.”
HAYAT HİKÂYELERİNİ OKUDUM
“Hem mesleki hem de iş adamı olarak birilerinin örnek alınması taraftarıyım ben. Hep dikkat ettim insanlar nasıl başarılı oluyor diye. Mümkün olduğu kadar roman falan fazla okumam ama hep kişisel gelişim kitapları okudum. Ülkemize mal olmuş Koç’ların, Sabancı’ların ve Eczacıbaşı ailelerinin hayat hikayelerini hep okudum. Okur düşünürüm ne yapmışlar nasıl yapmışlar içlerinden bir şeyler çıkardım. İşlerimiz, kardeşlerimizle birlikte dayanışma, birlik beraberlik ve uyum içerisinde yürüyerek bugünlere geldi. AOSB Başkanlığı yapıyorum. Elimizden geldiği kadarda yol göstermeye çalışıyoruz. Aile şirketimizin geçmişi 1963 yılına dayanıyor, benim dönemimde 27 yılı, toplamda 55 yılı geride bıraktık.  İnşallah 100 yılda geride kalır temennimiz bu’’ şeklinde konuştu. Bugünlere gelmemizde emeği geçen, değer yaratan 1500 kişilik Abdioğulları ailesine de teşekkür ederim” dedi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER