Toprağa hayat, geleceğe can oldular

Toprağa hayat, geleceğe can oldular

GAZETTE- Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı kapsamında, tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da fidan dikildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için başlatılan seferberlik kapsamında Adana'da 43 farklı yerde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında 205 bin fidan toprakla buluştu.
“GELECEĞİMİZE NEFES OLSUN”
Sarıçam’a bağlı Gökbuket Mahallesi'nde düzenlenen etkinlikte konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “Ülkemiz, milletimiz, geleceğimiz için hayırlı olsun. Hem çocuklarımıza yeşil, doğa konusunda bir farkındalık oluşmasına vesile oluyor hem de çevre duyarlılığı biliyorsunuz, en önemli gündem maddelerimizden birisi. Tüm Türkiye'de inşallah dikilen fidanlar ağaç olsun, ormanlar olsun ve geleceğimize nefes olsun diyorum" dedi.
“TOPRAĞA HAYAT OLACAK”
Vali Mahmut Demirtaş ise, “Bu seferberliğin daha yeşil bir Türkiye’nin, daha yeşil bir Adana’nın da habercisi olacağına yürekten inanıyorum. O sebeple önümüzdeki dönemde hem kampanya kapsamında hem de ilimizde planladığımız diğer ağaçlandırma, rehabilitasyon, erozyon kontrolü ve mera ıslah çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Orman varlığımıza katkı sağlamaya devam edecek; doğal güzelliklerimize yenilerini ekleyeceğiz. Yeşilin tüm tonlarıyla toprağa hayat, canlılara nefes olacağız” diye konuştu.
İLÇELERDEN DE DESTEK GELDİ
Öte yandan program kapsamında Pozantı ilçesinde 5 farklı noktada 10 bin fidan toprakla buluşurken Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Balcalı Kampüsü’nde de 3 bin 500 adet fidan dikildi. 
Pozantı Kaymakamı Muammer Sarıdoğan, Alpu Mahallesi'nde gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, katılımcılardan diktikleri fidanları zaman zaman gelip kontrol ederek can suyu vermelerini istedi.
ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ise Seyhan Baraj Gölü’nün doğu yakasında yaklaşık 18 bin dekar arazi üzerine kurulmuş olduğunu hatırlatarak, büyük bir kesiminin ise çok çeşitli türde ağaçların oluşturduğu geniş ormanlık alanlara sahip olduğunu ifade etti.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER