Vali Demirtaş: Emin adımlarla ilerleyeceğiz

Vali Demirtaş: Emin adımlarla ilerleyeceğiz

GAZETTE- Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş,  Cumhuriyetin ilanının 96. yıl dönümü sebebiyle resepsiyon verdi. Demirtaş, “Cumhuriyet tarihte var olan, bugün varlığını sürdüren ve gelecekte de var olma kararlılığında olan milletimizin, çağdaşlaşma sürecinin son aşamasıdır” dedi.

Kentte bir otelde gerçekleştirilen resepsiyona Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Müzeyyen Şevkin, 6.Mekanize Piyade ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Ziyaddin Cavlak, 10.Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral  Gürel Özusta, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, vali yardımcıları, kaymakamlar, askeri ve mülki erkan, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve çok sayıda davetli katıldı.
“EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ”
Vali Demirtaş, “96 yıl önce bugün, parolası ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ olan bir varoluş mücadelesinin Cumhuriyetle taçlandığı, bir milletin küllerinden yeniden doğduğu gündür. Bugün, ‘Hâkimiyet kayıtsız, şartsız milletindir’ sözünün yüreklere silinmemek üzere kazındığı fevkalade anlamlı bir gündür. Bununla birlikte insanlık tarihinin en haksız işgallerinden birine milletimizin topyekûn ‘dur’ dediği gündür. Cumhuriyetin en yüce ideali, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma idealidir. O sebeple geride bıraktığımız 96 yılda olduğu gibi bugün de Cumhuriyetin yolumuzu aydınlattığı ışıkla, önümüze koyduğumuz hedeflere hızla ve emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.
“İLELEBET PAYİDAR KALACAK”
Bin yıldır bu topraklarda yaşayan, sonsuza dek bu topraklarda yaşama azminde olan köklü bir milletin mensupları olduğumuzu belirten Demirtaş, “Bu coğrafyada ayakta kalmanın zorlu ve meşakkatli bir yolculuk olduğunu en iyi biz biliriz. Geçen yüzyılın başında Anadolu’yu işgal edenleri unutmadık, unutmayacağız. 15 Temmuz ise hafızalarımızda saniye saniye canlılığını koruyor. Çanakkale’ye eş bir diriliş destanı olan 15 Temmuz, bu toprakların yaşadığı eşsiz bir kırılma noktasıdır. Ancak bu sayede gür bir sesle istiklal, istikbal ve beka mücadelemizden bahsedebilir; Cumhuriyetimizi ve cumhuriyetin değerlerini ilelebet payidar kılabiliriz” ifadelerini kullandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER