Yoldaş’a Suavi’ye söylemediği hakaretten ceza aldı!

Yoldaş’a Suavi’ye söylemediği hakaretten ceza aldı!

Suavi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret suçundan yargılanırken, Cumhurbaşkanımzın tanığı Şehit Savcı Mehmet Selim Kıraz ‘ ı savununca davanın tanığı başka mahkemede sanığı oldu ve Hamza Yoldaş ceza aldı


Polis memuru babası teröristlerce şehit edilen, iş insanı Hamza Yoldaş’a,  ses sanatçısı Suavi’ye söylemediği 60 kişinin olduğu duruşma koridorunda vatan haini dediği gerekçesiyle hakaret suçundan 7 ay hapis cezası verildiği öğrenildi. Ses sanatçısı Suavi’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘hakaret’ suçundan yargılandığı İzmir 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nde aynı davada tanık olan iş insanı Hamza Yoldaş, sanatçının yanındaki insanların adliye koridorunda da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret etmeye devam ettiklerine tanık oldu.
Bunun üzerine, ses sanatçısı Suavi’nin yanına yaklaşarak, kendisinin Türkiye’de sevilen bir sanatçı olduğunu söylediğini kaydetti. Yoldaş, “Ben kendisine, siyasi platformlarda bulunmasının, hayranları olarak bizleri incittiğini söyledim” dedi. Konuyla ilğili konuşan Hamza Yoldaş doğrularımdan asla vazgeçmedim bu yoldan geri döndürebilmek için PKK lı dediler , dolandırıcı dediler , cinsel tercihlerimle bile iftira attılar bir insana atılacak tüm iftiraları atıllar ama Sn Cumhurbaşkanımız ve onun kurmak istediği yeni Türkiye ‘ye hizmetten adla vazgeçmeyecem. İbretlik bir dava 
Hamza yoldaş olayı şöyle özetledi Anlamıyorum  ülkemizin Cumhurbaşkanına her türlü hakareti yapıp mahkemede düşünce özgürlüğünün arkasına saklananlar Şehit savcımız Mehmet Selim Kıraz’ı şehit eden Teröristleri savunan  Suavi  bile duruşmada arkam dönüktü ses gelen tarafa döndüm demesini bile gerekçesinde yüzüm dönüktü şeklinde değiştiren hakin bakın nasıl Adalet nasıl katletti Bir hakim yargılandığı sanıga nasıl iftira atar onuda gördüm . Yargılamayı yapan mahkeme hakimi Hasibe Nazan Demirkıran gerekçeli kararında yargılanan sanık lehime olan müşteki suavı tarafından sunulan ve dinlenen tanık ifadelerine yer vermeyerek çelişkili ifade veren tanığın ifadesine yer veriyor adli bilirkişi raporunu DEĞİŞTİRİYOR GEREKÇEYE ÖYLE GEÇİYOR . Müşteki savunmada arkam dönüktü diyor onuda gerekçede yüzü dönük diyor tabi bunları yaparak hem bana iftira atıyor hemde izmir adliye mahkemesi 12 ceza dairesindeki hakim meslektaşlarınıda kandırıyor kandırıyor diyorum çünkü gerekçesinde diğer tanıkların beyanlarını yazsa müştekinin beyanını değiştirmese bilirkişi raporunu değiştirmese ceza veremezki!!! Doğruları yazdığında tanık beyanları bilirkişi raporu sanıga yani beni doğruladıgından istinaf çelişkiyi fark edip beraat kararı verecek bu yüzden istinaf mahkemesindeki arkadaşlarını kandırdı diyorum .

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da yakınlığıyla bilinen iş insanı Hamza Yoldaş, Suavi’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret duruşmasından sonra, bir polis memurunun da ses sanatçısı Suavi ile fotoğraf çektirdiğini gördüğünü kaydeden Hamza Yoldaş, polis memuru babasının Diyarbakır’da teröristlerce şehit edildiğini hatırlatarak, söz konusu polis memurununun Şehit savcımız Mehmet Selim Kiraz ın katillerini savunan ülkenin Cumhurbaşkanına hakaret eden bir Terörist savunucusu düşüncesinde olan biriyle fotograf çekmesine tepki gösterdim ve mahkeme haklarımı gasp ederek hüküm verdi.
DURUŞMADA CEZA ALDI
İş insanı Hamza Yoldaş, yargılandığı İzmir 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nde, ses sanatçısı Suavi’nin iddiaları ve tanık olarak dinlenen  3 kişiden çelişkili ifade veren polis memurunun ifadeleri sonucu 6 ay hapis cezası aldı. Yoldaş’ın önceki yargılamaları da dikkate alınarak, bu ceza artırılarak 7 aya çıkarıldı. Hamza Yoldaş duruşmada, önceki ifadelerini tekrarladı.
Gazetemize değerlendirmelerde bulunan iş insanı Hamza Yoldaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret edenlerin, teröristleri savunanların ceza almadığına dikkat çekti. Suavi’nin, terörden cezaevinde yatan Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması için, “Selahattin Demirtaş’ı tan tutun tüm teröristlere özgürlük isterken ve bunların derhal serbest bırakın, HDP ve savunmanın temsilcileri, bu da dahil yüzlerce hukuksuzluk yüzünden (hak hukuk, adalet ve savunmaya özgürlük) şiarıyla yürüyor… Ayağınıza taş değmesin. Yollarınız açık olsun” şeklindeki tweetini hatırlatan Hamza Yoldaş, “Ben terörü lanetliyorum, teröristi lanetliyorum, ceza alıyorum, Suavi, çevresindekiler Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ediyor, ortalıkta geziyorlar” dedi.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER