Atatürk, Adana’da şarkılarla anıldı

Atatürk, Adana’da şarkılarla anıldı

GAZETTE- Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanışının 81. Yıldönümü nedeniyle, Adana Büyükşehir Belediyesince düzenlenen çok sayıda etkinlikten biri dün gece (11 Kasım 2019) gerçekleştirildi. Bu yıl Adana’da Mustafa Kemal Atatürk’ün, 10 Kasım nedeniyle her yıldan farklı anıldığını kaydeden Başkan Zeydan Karalar, eşi benzeri bulunmayan bir liderin kurduğu ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyduğunu, büyük mutluluk yaşadığını ifade etti.

“BU YIL 10 KASIM HER YILDAN FARKLI”
Adana Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Life organizasyonuyla gerçekleştirilen “Sahnede Atatürk Gecesi” etkinliği Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanışının 81. Yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen anma gecesinde konuşan Karalar, “Bu yıl 10 Kasım’ın her yıldan daha farklı anıldığını hissetmişsinizdir” dedi. 
ÇOK SAYIDA ANMA ETKİNLİĞİ
10 Kasım’la ilgili Adana Büyükşehir Belediyesi olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün gelecek nesillere anlatılması, fikirlerinin ve yaptıklarının sonsuza kadar içselleştirilmesi için çok sayıda anma etkinliği düzenlediklerini hatırlatan Karalar, “Adana Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz anma etkinliklerinin yanı sıra, Çukurova Üniversitesi’ndeki anma programı da çok etkileyiciydi. Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili ne yapsak azdır. O’na minnet borcu asla ödenemez” diye konuştu.
“GURURLU VE MUTLULUYUM”
Mustafa Kemal Atatürk’ün çok yönlü bir deha olduğunu belirten Başkan Karalar, şunları söyledi: 
“Bir yandan bitmiş tükenmiş, toplu iğne bile üretemeyen bir memleketin sanayisini geliştirdi, üretimini var etmek, tarımını canlandırmak, yok olan finansmanı tedarik etmek için gerekenleri yaptı. Bunun için banka kurdu. Bir yandan bin yıldır tebaa olarak yaşayan insanları yurttaş haline getirmek, bilinç düzeylerini yükseltmek, kültür devrimini gerçekleştirmek, aynı zamanda da sanattan asla ayrı kalmamalarını sağlamak için çalıştı. Her şeyi düşünen ve her şeyi başaran, dünyada başka bir lider de yok. Böyle ulu bir önderin kurduğu ülkenin vatandaşı olmaktan büyük mutluluk ve gurur duymalıyız. Ben bu onuru ve mutluluğu sonuna kadar yaşıyorum.” 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, sahnede tiyatral gösteriler ve sevdiği şarkılarla anıldı.  

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER