Müjde Uzman, Tükenmişlik Sendromuna Yakalandı

Kızılcık Şerbeti'nin yıldızı tükenmişlik sendromuna yakalandı

Kızılcık Şerbeti dizisinin başrol oyuncularından Müjde Uzman, tükenmişlik sendromuna yakalandı.

Kızılcık Şerbeti'nin yıldızı tükenmişlik sendromuna yakalandı

Show TV'de yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisinde Alev rolüyle dikkat çeken Müjde Uzman, sosyal medya hesabından tükenmişlik sendromuna yakalandığını duyurdu.

"Artık Uyanın, Empati Yapın"
Uzman, hastanede çekilmiş bir fotoğrafını paylaşarak rahatsızlığını açıkladı ve ardından peş peşe videolar yayınladı. Bu videolarda yaşadığı zor süreçten bahseden oyuncu, "Çok düşündüm bu görselle alakalı ama paylaşacağım. Bu bir ajitasyon paylaşımı değil. Bu, 'Lütfen artık uyanın, empati yapın, sorumluluk alın, hareketlerinizin sonuçları herkesi etkiliyor, tembelliği, kolaycılığı, hak yemeyi bırakın, düşünün, öğrenin, elinizi taşın altına koyun, yapın artık!' adlı serbest çağrışım paylaşımı," dedi.

"Tek Günü 3 Gün Gibi Yaşar, Asla Yorulmazdım"
Uzman, işin ve yoğunluğun değil, insanların zor olduğunu belirterek, "Multitask (çoklu görev) olmak kendimi tanımlamayı en sevdiğim şeydi, şimdi ise ruhumun en büyük düşmanı. Kendi yapacaklarımı geçtim, etrafımdakilerin de her şeyini dinler, bilir, unutmaz, bir de hatırlatırdım. Asla ama asla üşenmezdim. Tek günde 3 gün gibi yaşar, yorulmaz, tam tersi hayat enerjime eklerdim," diye konuştu.

"Kimse İnanmıyor, Herkesi Aptal Olmadığıma İnandırmam Gerekiyor"
Uzman, kimsenin sıkıntılarına inanmadığını ifade ederek, "Herkesin bir teorisi var olmam gereken kişiyle ve sıkıntılarımla alakalı, en büyük sebep de mesleğim! Hayatım çok kolay, ışıltılı pırıltılı (ne demekse), para ve lüks içinde falan olmalıymış kesin. Var olmak için önce, akıllı, çalışkan, genele uymayan huyları ve hobileri olan bir kadınsan, üstelik hem kadın hem de oyuncu olduğundan, belli ki tüm hayatın boyunca herkesi tek tek aptal olmadığına inandırman gerekiyor," dedi.

Ayrıca, sağlık sorunlarına ve spor yapma isteğine de kimsenin inanmadığını belirten oyuncu, "Spor yapmak istemem saçmaymış, çünkü 'kilo almıyorsun ki, ne gerek var'mış. Anlatmaya çalışıyorsun, ama diyorsun iskeleti, kasları kim taşıyacak? Yer çekimi sürekli aşağı çekerken, kendi kendinize mi ayakta durabildiğinizi sanıyorsunuz? Yazık değil mi bedenimize?" ifadelerini kullandı.

Son olarak, Uzman, "Dünyanın en boş, en işe yaramayan cümlesi 'halledersin yaparsın, aslan kaplansın' minvalindeki cümleler. Bir şey söylemeyin daha iyi. O an tek istediğimiz birinin sadece yanımızda durması. Çoğu zaman bunu bile istemiyorum," diyerek sözlerini noktaladı.
 

DİĞER HABERLER

Hadise tanga bikini ile poz verdi
Hadise tanga bikini ile poz verdi
13 Haziran 2024 Perşembe
Ru dizisinin yasaklanması talebi
Ru dizisinin yasaklanması talebi
8 Haziran 2024 Cumartesi
Deniz Servan kaza mı geçirdi?
Deniz Servan kaza mı geçirdi?
8 Haziran 2024 Cumartesi