Adana ‘normalleşmeye’ hazır

Adana ‘normalleşmeye’  hazır

TÜRKİYE, bugünden itibaren normal yaşama dönüyor. Kısıtlamaların büyük ölçüde kalktığı ülkemizde, yeni tip koronavirüs salgınında vaka sayıları kontrol altına alınırken, GAZETTE, Adana’da sokağın nabzını tuttu…


ADANALI KARARDAN MEMNUN

Gazetemiz muhabirlerinin görüştüğü vatandaşlar, alınan karardan memnun olduklarını dile getirirken, insanların da koronavirüs önlemlerini ihmal etmemeleri gerektiğini vurguladılar. Adanalılar, “Normalleşme başladı diye, insan sağlığını da tehlikeye atmayalım” çağrısında bulundular.


ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ DÜŞÜNELİM

Normalleşmeyle ilgili görüşlerini sorduğumuz Fikret Benli isimli vatandaş, alınan karardan memnun olduğunu dile getirdi; ancak gerekli gereksiz yerlerde kalabalık oluşturulmamasının altını çizdi. “İnsan sağlığı için, çocuklarımızın sağlığı ve geleceği için mesafeyi koruyalım” diyen Fikret Benli, “Vaka sayılarının düşeceğini zannetmiyorum, artabilir, yerinde de sayabilir” diye konuştu.


HERKES ÖNLEMİNİ KENDİ ALMALI

İbrahim Ateş isimli bir vatandaş da, müzikli yerlerin gece 03.00’e kadar serbest bırakılması gerektiğini söyledi. Ateş, müzisyenlerin de böylelikle bir nebze de olsa nefes alacağını belirtirken, aşılama uygulamasının hızlanmasını istedi. Ateş, “Burası Adana, sıcak olduğu için evinden dışarı çıkan az, bu yüzden vaka sayıları düşüyor. İnsanların kendisinin önlem alması lazım, hasta olduğunu hisseder hissetmez test yaptırması lazım” dedi.

SOSYAL MESAFEYİ KORUYALIM

Taner Soyman ise alınan karardan memnuniyetini dile getirirken, “Daha ne olsun, serbest oluyoruz” sözleriyle ifade etti. Soyman, “Hastalıktan kurtuluyoruz, insanlar rahat bir şekilde gezecek. Herkes işine gücüne bakacak, vaka sayılarında değişiklik olabilir. Bizim kendimizi korumamız lazım, eskisi gibi bir araya gelirsek olmaz. Özellikle gençler çok dışarı çıkıyorlar, gençlere ve herkese söylüyorum sosyal mesafeyi koruyalım” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER