Adanalı’nın Hizmetindeyiz

Adanalı’nın Hizmetindeyiz

  Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, “Bizler, Adanalı’ya hizmet etmek için bu görevdeyiz. Daha yaşanılır ve güvenli bir Adana için Adanalı’nın hizmetindeyiz. Kapımız Adanalılar’a sonuna kadar açık. Çünkü biz, bu makamda onlara hizmet etmek için oturuyoruz” dedi.

Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül ve Gazette Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Başyazar Adem Aköl, Hakimler ve Savcılar Kurulu 2020 Ana Kararnamesi'yle Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Adana Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Bilal Gümüş’ü, makamında ziyaret etti.


ÜZERİNDE DURDUĞUMUZ EN ÖNEMLİ KONULAR”

Başsavcı Gümüş, terör, uyuşturucu, silah kullanımı ve kadın cinayetleri gibi konulara çok önem verdiklerini belirterek, “Terör, uyuşturucu, silah kullanımı ve kadın cinayetleri gibi konuları bizim üzerinde durduğumuz konuların başında geliyor. Bir yandan FETÖ’ye, PKK’ya ve diğer terör örgütlerine yönelik operasyonlarımız devam ediyor. Diğer yandan uyuşturucu ile mücadele kapsamında çalışmalarımız sürüyor. Bizim önem verdiğimiz bir diğer konu ise, silah kullanımı, silahla yaralama ve cinayet. Silah kullanımının önüne geçmek için de Adana Başsavcılığı olarak çalışmalar yürütüyoruz. Ve kadın şiddet ve cinayetleri, yine üzerinde çalışmalar yürüttüğümüz konuların başında geliyor” dedi.

 

“ADANA’DA SUÇ ORANI, YARATILMAK İSTENEN ALGININ TERSİNE, NÜFUSUNA GÖRE ÇOK AZ”

Yıllar önce Adana’nın Karaisalı İlçesinde görev yaptığına da değinen Başsavcı Gümüş, Adana’yı yakından tanıdığına vurgu yaparak, “Adana, dışarıdan bakıldığında yaşanılmaz kötü bir kentmiş imajı var. Halbuki öyle değil. Adana, kendisinden daha nüfuslu kentlerin suç oranından çok daha azına sahip. 2020’nin Ocak ayından Ağustos ayına kadar işlenen suç dosya sayısına baktığımızda, yaklaşık 60 bin civarı. 2020’nin sonunda bu oran belki biraz daha artar. Halbuki Adana’nın nüfusundan çok daha az olan komşu kentin suç dosya sayısı, Adana’dan daha fazla. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı olarak, Adana’nın daha yaşanılır, daha güvenli bir kent olması için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

adem, adem aköl, adem aköl kimdir, Fatma inci gül, inci gül, inci, haber, gazete, gazette, manşet, gazete manşetleri, recep tayyip erdoğan, ömer çelik, adana, büyükşehir, zeydan, zeydan karalar, soner çetin, fatih Mehmet kocaispir, akif kemal akay, türkiye, meclis, siyaset, oy, sağlık, anabülten, ekonomi

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER