Adana’nın en genç muhtarı; Tolga Yıldırım

Adana’nın en genç muhtarı; Tolga Yıldırım

Gazette Gazetesi köşe yazarlarından Avukat Enes Şahin’in hazırlayıp sunduğu YouTube Gazette TV’de canlı olarak yayınlanan “Enes Şahin ile Hayatın İçinden” programının bu haftaki konuğu Çukurova ilçesine bağlı 2000 Evler Mahallesi Muhtarı Tolga Yıldırım oldu. Mahallem ve mahallemin gençlerine olanak sağlamak için bu yola girdim diyen Türkiye’nin en genç muhtarlarından biri olan Yıldırım, “Emek olmadan yemek olmaz derler ya, biz emeğimizi verdik, mahalleli de sofralarını açıp yemeğimizi verdi” dedi.

Yıldırım, “Mahallem ve mahallemin gençlerine olanak sağlamak için bu yola girdim. Seçimlerin 6 7 ay öncesinden hazırlığa başladım, mahalle büyüklerimden icazet aldım. Gençlerle, aile ve mahalle büyükleriyle kapı kapı gezdik, kapısını çalmadığım kişiden oy istemedim. Emek olmadan yemek olmaz derler ya, biz emeğimizi verdik, mahalleli de sofralarını açıp yemeğimizi verdi. Azaları seçerken mahallede çok sevilen, saygı duyulan kişileri seçtik. Ayrıca halkla iç içe oldukları için apartman görevlilerini aza olarak seçtik” ifadelerini kullandı.
Türkiye’nin en genç muhtarlarından birisi olan Tolga Yıldırım, “İşimi çok severek yapıyorum, mahalle halkı olarak kocaman bir aileyiz. Seçim arifesinde ‘yapacağım işler’ demedim, ‘yapabileceğim işler’ dedim. Yerine getirdiğim işlerden dolayı çok mutluyum, aldığım dualarla daha da güçlü oluyorum. Yapamadığım işler olursa kendimi çok kötü hissediyorum, başarmak için elimden gelenin fazlasını yapıyorum ve sonunda başarıyorum. Halkla yerel yönetimin arasında bir köprüyüz. Mahallelinin isteklerini gidip belediye başkanlarına sunuyoruz, onlar da uygun görürse faaliyete geçiyor” diye konuştu.
Yıldırım, “Mahalleliyle karşılaştığım en büyük sorun, mahallemize kentsel dönüşümün gelmemesi halkımız için çok büyük bir sorun. Evler dökülecek durumda neredeyse. Mahalle halkına yardımlarda bulunuyorum, yardımın reklamı olmaz. Onların duaları yeter, o bizi güçlü kılıyor. Halkın sürekli gelip isteklerini söylemesi, benim bir iş başaramamam anlamındadır. İlk zamanlar tabi çok kişi geliyordu, taleplerde bulunuyorlardı. Ama şu an sorun çözülmesi için gelen çok nadir kişiler oluyor. Bize gelen sorunları ortadan kaldırarak değil de, çözerek yok etmiş oluyoruz. Belediye ve mahalleli arasında bir köprü olduğumuz için, pandemi süreci başladığından beri halkımızın ihtiyaçlarını belediyemize bildirdik, yardımcı olduk. Mahallemizde gezen sinek ilaçlama arabasına binip, ben de birlikte geziyorum, yol çalışmaları yapıldığı zaman sürekli orada bulunuyorum. Yapılan çalışmanın tamamlanmasını görüp, içim rahatlasın diye mahallede yapılan her çalışmayla birebir ilgileniyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar’ın sözü üzerine büyük bir park alanı çalışmasına başlayacağız. Gençlerimiz için spor kulübü kuracağız.”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER