Akalın: Türkiye’nin gelişmekte olduğunun farkındalar

Akalın: Türkiye’nin gelişmekte olduğunun farkındalar

Türk Harb-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Erdal Akalın, Gazette’ye konuştu. Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri’nin yaptırımları ve koydukları ambargolar ile ülkemizi her dönem etkilediğini dile getiren Akalın, “Bu ambargoların ve yaptırımların tek sebebi artık Türkiye’nin büyümekte ve gelişmekte olduğunun farkındalar” dedi.

TÜRKİYE ARTIK SAVUNMA SANAYİİ PAZARINA ORTAK OLUYOR
Başkan Akalın, “Avrupa Birliği ve ABD yaptırımlarıyla ve koydukları ambargolarıyla bizi her dönem etkiliyorlar. Bu ambargoların arkasındaki tek sebep artık Türkiye’nin büyümekte gelişmekte olan bir ülke olduğunun farkındalar. Pazarlarını kaybediyorlar, artık Türkiye bu pazara ortak oluyor. Stratejik ve coğrafi olarak çok iyi konumda olan bir ülkeyiz ve gün geçtikçe güçleniyoruz. Bu sebepten Türkiye’yi kendisine rakip olarak gören tüm ülkeler yaptırım uygulayacaktır.

Ülkemizin güçlenmesini, kendi silahını üretmesini, milli olmasını hiçbir zaman istemeyeceklerdir. Belki gün gelecek ABD Ortadoğu’daki pazar hâkimiyetini kaybedecek ve Türkiye’ye dönecek. Pazarın şöyle bir önemi var; ülkeyi sadece ekonomik olarak kalkındırmıyor, üretilen ürünleri pazara çıkardıktan sonra ihracat yapılan ülkelerin güveni de artmış oluyor. Yani biz Ortadoğu veya Avrupa’nın pazarını ele aldıktan sonra birçok ülke bize karşı herhangi bir olumsuz eylem içerisinde olamayacaklar çünkü bize muhtaçlar” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER