Akol yerel yönetimlere seslendi

Akol yerel yönetimlere seslendi

Gazetemizin köşe yazarı Adem Akol, ‘Lütfen Seyhan’ başlığıyla, Adana’nın altyapı çalışmalarını konu alan bir yazı kaleme aldı. Akol, “Mevcut bir yapıyı kaldırıp yerine yenisini yapmaya kalkışırsanız, sonunda ortaya çıkacak olan ürünün eskisinden çok daha kaliteli olması gerekmektedir” dedi. 

“DURUM İÇLER ACISI”
Akol, “Bir ayı aşkın bir süredir Seyhan Kurtuluş Mahallesi’nin 64019 numaralı sokağında, alt yapı çalışmalarına tanık oluyoruz. Birkaç defa o bölgeden yaya olarak geçmek zorunda kaldığım için yapılan çalışmalara bizzat tanık oluyorum. Kaldırım imalatındaki durum da içler acısı... Kaldırım altına mekanik agrega getirilip serilmiş... Kaldırım altı için uygun bir malzeme olabilir, ancak tabaka kalınlığı yeterli değil... Üstelik sıkıştırma işlemi sulama yapmadan, kuru kuruya hafif el kompaktörleri ile yapıldığı için; ileriki dönemlerde yer yer oturmalara davetiye çıkarılmış...” diye yazdı. 
AKOL’DEN KALİTE VURGUSU
Seyhan Belediyesi’ne ve diğer yönetimlere seslenen Akol, “Lütfen Seyhan ve diğer yerel yönetimler... Kendimize gelelim, yaptıklarımızı bir defa yapalım... O kadar kaliteli yapalım ki; onu kafamızdan silip başka işlere bakalım... Yarım yamalak yaptığımız iş bize sürekli sorun yaratır; sürekli meşgul eder ve hem kendimizi hem paramızı tüketir... Tekrar yalvarıyorum size; kendimizi ve geleceğimizi tüketmekten vazgeçelim... Ne kendimizin ne de çocuklarımızın; kaliteli yaşam hakkını elimizden almayın...” dedi. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER