Bahçeşehir Koleji ‘yeni normal’e hazır

Bahçeşehir Koleji ‘yeni normal’e hazır

Tüm dünyayı saran Kovid-19 salgını nedeniyle tanımlanan “normal” kelimesi de farklı bir anlam kazandı. Bu süreçte Bahçeşehir Kolejleri, “yeni normal” olarak tanımlanan sürece en hızlı şekilde uyum sağlamayı başaran kurumların başında geldi.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın, 1 Haziran’da anaokulları, gündüz bakımevleri ve kreşleri açmasıyla birlikte Bahçeşehir Koleji de anaokulunun kapılarını “yeni normal”e tam bir şekilde hazırlanarak öğrencilerine açtı. 
TEMEL AMAÇ MİNİKLERİN UYUM SAĞLAMASI
Konuyla ilgili konuşan Bahçeşehir Koleji Adana Kampüs Müdürü Hakan Gediktaş, anaokullarının açılmasıyla birlikte velilerin akıllarına birçok soruyu da beraberinde getirdiğini belirtti.
Velilerin yüreğine su serpen Gediktaş, “Bu sorulardan bazıları, ‘Çocuğum çok küçük, temizliği sağlayamaz, sosyal mesafeyi ayarlayamaz, dersleri telafi etmeye gerek var mı’ gibi birçok soru var. Ancak şunu net bir şekilde belirtmek gerekiyor ki anaokullarının açılmasındaki amaç, kesinlikle evde geçen süreci telafi etmek değil. Anaokullarındaki temel amaç, okulun en miniklerinin ‘yeni normal’e uyum sağlamalarına destek olmak. Bu “yeni normal” artık yaşamın bir parçası olacak ve çocukları çok iyi tanıyan, onlarla çok iyi iletişim kurabilen öğretmenlerle bu süreç çok daha verimli geçecek. Eğitimciler, en doğru bilgilendirmeyi yapmakla yükümlü elbette. Bahçeşehir Koleji’nde de öğrencilerin psiko-sosyal gelişimlerine en uygun şekilde verilen eğitimler ile ‘yeni normal’e uyum sağlamaları en temel amaçlardan” dedi. 
‘YENİ NORMAL’DE YAŞAM NASIL OLACAK?
Bahçeşehir Kolejleri’nin, tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da tüm önlemleri aldığını dile getiren Gediktaş, “Peki bu önlemler nelerdir? Öncelikle tüm sınıflar, sandalyelerden oyuncaklara kadar profesyonel ekiplerce düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Anaokulu öğrencilerimiz için okulumuzun giriş ve iç alanlarına el yıkama, hijyen ve sosyal mesafe kuralları ile ilgili görsel uyarı levhaları yerleştirildi. Masa ve sandalyeler sosyal mesafeye uygun şekilde ayarlandı. Görev alan tüm öğretmenlerimizin ve okul personelimizin her gün düzenli olarak ateş ölçümleri yapılmakta ve öğrencilerimiz, öğretmenleri tarafından maskeli bir şekilde karşılanmaktadır. Çocuklar okul kapısına geldiklerinde ayakkabıları dezenfekte ediliyor, yüz siperlikleri takılıyor, dezenfekte noktaları ile elleri dezenfekte ediliyor. Bu arada küçük yaştaki çocukların maske kullanması sağlıkçılar tarafından da önerilmediği için Bahçeşehir Fen ve Teknolojisi Lisesinin tüm öğrencilere hazırladığı yüz siperlikleri kendi öğrencilerine temin edildi. Okul içerisinde öğretmenler, yaşlarına uygun şekilde açık alanda oyunlar oynatarak, fiziksel aktivitelerle ‘yeni normal’e en iyi şekilde uyum sağlamaları için çalışıyor” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER