Boyvadaoğlu: Teklif ettiğimiz rakama ulaşamadılar

Boyvadaoğlu: Teklif ettiğimiz rakama ulaşamadılar

İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu,  Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül ve Yönetim Kurulu Başkanı, Başyazar Adem Aköl’ü ziyaret etti. Avrupa ülkelerinde asgari ücretle çalışan sayısının çok az olduğunu söyleyen Boyvadaoğlu, “Vergileri devlet üstlenirse hem işveren bu artıştan zarar görmeyecekti hem de işçi daha fazla maaş alacaktı. Bizim teklif ettiğimiz rakama ulaşamadılar” dedi.


İTTİFAK BELEDİYELERİNİN VERDİĞİ MAAŞLAR ARASINDA FARK VAR

Başkan Boyvadaoğlu, “Pandemi döneminde 3 parti daha kurulmasının sebebi Türkiye’nin bulunduğu ekonomik şartlar dolayısıyla yeni partiler kuruluyor, ekonomimiz çok kötü. Birleşme olması konusunda siyasette böyle şeyleri söylemek için çok erken, şu an CHP ile ittifakımız başarılı bir şekilde, saygı ve sevgi çerçevesinde devam ediyor. Pandemi sürecinde oy oranını yükselten tek parti biziz. Asgari ücret bir kişinin geçinebileceği en düşük rakamdır. Ülkemizde bu durum yanlış anlaşılıyor, herkes bu belirlenen asgari ücrette çalışmak zorundaymış gibi düşünülüyor. Avrupa ülkelerinde asgari ücretle çalışan sayısı çok azdır, genelde daha üst rakamlarla maaş alıyorlar.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener asgari ücretin 3 bin liranın altında olmaması gerektiğini savundu ve asgari ücretten vergilerin kesilmemesini, bu vergilerin devlet tarafından ödenmesi gerektiğini belirtti. Vergileri devlet üstlenirse hem işveren bu artıştan zarar görmeyecekti hem de işçi daha fazla maaş alacaktı. Bizim teklif ettiğimiz rakama ulaşamadılar.

Biliyorsunuz 19 tane ilçe belediyemiz var, oralarda ödediğimiz maaşlar asgari ücretin üstünde. Yani devletin verdiği ile ittifak belediyelerinin verdiği maaşlar arasında fark var. Minimum 3 bin lira olmalıydı, ama hükümet getiremedi. Yapılan zam çok az, 2.825 lira ile geçinmek mümkün değil” diye konuştu.
İNSANLAR ÖNÜNÜ GÖREMEDİKLERİ İÇİN YATIRIM YAPAMIYORLAR.

Pandemi döneminde büyük veya küçük işletmeler fark etmez hepsinin zarar gördüğünü söyleyen Boyvadaoğlu, “Hükümetin başına biz geçelim ve tüm sorunları çözelim diyoruz. Kadromuzu gençleştirdik, kendi dalında başarılı akademisyenler, profesörler, ekonomi profesörleri var. Hepsi kendi işlerini bırakıp bizimle gönüllü olarak partimizde, vatan millet için, daha iyi Türkiye için büyük heyecanla çalışıyorlar. Ekonomi güvenle alakalı bir şey, güvenirsen yatırım yaparsın, üretime geçilir. İnsanlar önünü göremedikleri için yatırım yapamıyorlar. Yatırım olmalı ki, insanlar iş bulup çalışsınlar.
Türkiye’nin yararına yapılacak her adıma onay veririz. Birlikte hareket edelim, memleket masası kuralım, dış ülkelerle olan ilişkilerimizi düzeltelim, ekonomiyle ilgili birbirimize destek olalım, tek vücut olalım istiyoruz.
Şu an İyi Parti olarak Türkiye’yi yönetebilecek kadroya sahibiz. Farkındaysanız son zamanlarda erken seçim olsun, biz yöneteceğiz demeye başladık.
Buradan tüm vatandaşlara sesleniyorum umutlarını kesmesinler, İyi Parti var. Ülkemizde aşılmayacak sorunlar yok, sadece elimizdeki parayı iyi yönetmek gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER