Çamlık Piknik Alanı’nda istenmeyen görüntüler

Çamlık Piknik Alanı’nda  istenmeyen görüntüler

Adana’nın Beyazevler Mahallesi’ndeki Çamlık Piknik Alanı, Menderes Bulvarı’ndan sonra Adanalıların en çok tercih ettiği dinlenme alanlarının başında gelir. Ancak insanlarımızın alışkanlıkları, Çamlık Piknik Alanı’nı da çöp ve atık yığını haline getirmiş durumda. İçilen içki şişeleri masaların üzerine bırakılmış, yenilen yiyecekler poşetlerle gelişigüzel sağa sola atılmış…

Gazetemizi arayan bir vatandaş, Pazar günü hafta sonu olması nedeniyle ailesiyle birlikte Çamlık Piknik Alanı’na kahvaltıya gittiğini belirterek, burada gördüğü manzaraya gözlerinin inanamadığını, yaşanan durumu çocuklarına anlatmakta güçlük çektiğini söyledi, yaşananlara tepkisini şöyle dile getirdi:

“Bu nasıl insanlık, bu dünyaya, bu doğaya yapılabilecek en büyük kötülük. İnsanlar çevre kirliliğiyle ilgili duyurularını yaparken bağırmaktan gırtlak yırtıyor. Bir keyif uğruna böyle kirli bırakmak doğaya ihanettir. Yetkililer çözüm bulun lütfen”

Buradaki sorununun üstesinden belediyelerin tek başına gelemeyeceğini de hatırlatan duyarlı vatandaş, en büyük sorumluluğun yine buraya gelen insanlara düştüğünü vurguladı.

Doğayı, çevreyi insanın kendi eliyle kirlettiğini, mahvettiğine dikkat çeken vatandaş, sonra da ilgili kurum ve kuruluşlardan iyi hizmet vermedikleri gerekçesiyle şikayet ettiklerini ama bu şikayetlerinde haklı olmadıklarını söyledi.

Ortada bir haktan sözediliyorsa, o noktada kişilerin sorumluluğunun da başladığını ifade eden vatandaş, “Devlet, belediyeler işte burayı düzenlemiş. İnsanlar gelsinler piknik yapsınlar, dinlensinler diye. Ama bizler kendi elimizle kirletiyoruz. Evet, belediye burayı temizlesin ama nereye kadar. Bakın, her tarafa çöp kutuları yerleştirilmiş. Ne var sanki insanlar yediklerini içtiklerini toplayıp bu çöp kutularının içine atsalar” dedi.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER