“Çiftçi feryat ediyor, toprak kan ağlıyor”

“Çiftçi feryat ediyor, toprak kan ağlıyor”

Gelecek Partisi Adana İl Başkanı Ebubekir Yıldırım, Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül ve Gazette ekibini ziyaret etti. Yapılan ziyarette Gelecek Partisi Adana İl Teşkilatı olarak Adana içerisinde yaptıkları ve yapacakları çalışmalar konuşuldu.

Gelecek Partisi Teşkilat Başkanı Nezahat Uçak, Parti İçi Eğitim Başkanı Meriç Beger, İletişim Başkanı Ali Kurumoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi İpek Aydoğan’ın da hazırda bulunduğu ziyarette, Başkan Yıldırım, “Adana’nın temel problemleri var, ciddi anlamda sahipsiz bir memleket. Çukurova tarımın başkenti ama tarımı ne kadar kullanabiliyor? Türkiye’nin temel ve cari problemlerinin her yönüyle bir cevabı, çözümü ve yaklaşımı olan bir partiyiz” dedi.

ÇİFTÇİ İSYANDA…

İl Başkanı Ebubekir Yıldırım daha sonra şunları dile getirdi:

“Adana’nın temel problemleri var, ciddi anlamda sahipsiz bir memleket. Bunların hepsinin farkındayız, takip ediyoruz ve gerekli raporlamaları yapıyoruz. Çukurova tarımın başkenti ama tarımı ne kadar kullanabiliyor? Çukurova toprağı, Türkiye’deki her türlü ürünün yetiştiği toprak. Ama çiftçi feryat ediyor, toprak kan ağlıyor. Vatandaş, bu memleketi hakkıyla ileriye taşıyacak insanlara emanet etmeli. Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde Gelecek Partisi olarak tüm bu sorunların eylem planları mevcut. Gelecek Partisi, klasik bir organizasyonla kurulmadı, görevi üstlendiği anda hazır bir şekilde çalışmalarını yürütmüş olacak. Türkiye’nin temel ve cari problemlerinin her yönüyle bir cevabı, çözümü ve yaklaşımı olan bir partiyiz. Partimizin kuruluş temelinde ‘insan’ var. Bu bir söz olarak değil, farklı siyasi kimliklerle oluşmuş, farklı kültürlerin bir araya gelmiş olduğu bir siyasi partiyi inşa etti Sayın Davutoğlu. Bizim ideolojimiz adalet, refah, özgürlük, temel hak ve hürriyetlerdir. Bunların ortak paydasında bir Türkiye inşası gerçekleştireceğiz.

ESNAFA NASILSIN DEMEYE KORKUYORUZ!

Yoğun bir süreçteyiz. Adana içerisinde teşkilatlanma çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanısıra esnafla, vatandaşla, çiftçilerle ve sahayla buluşma gayretlerimiz devam ediyor. Dışarıda çok büyük bir feryat var. Esnafa nasılsın demeye korkuyoruz, hepsi dertli. Türkiye’nin temel problemleri var. Geçim sorunu bunların en başında geliyor. Ayrıca eğitimde fırsat eşitsizliği, bölgesel eşitsizlik sorunu yaşanıyor. Maddi durumu olan aileler çocuklarını eğitirken, maddi durumu olmayan aileler çocuklarına eğitim verdiremiyorlar. Dolayısıyla eğitimde fırsat eşitsizliği yani gençlik problemi önümüzde duruyor. Üniversite okuyan gençlerin isyanları gözler önünde. Örgün ve ikinci öğretim harç bedellerinde artışlar oldu. Mezun olup da iş bulamayan gençlerimizin sayısı ciddi anlamda arttı. Ülkemizde, yüzde 26-27 oranında işsiz gençlerimiz var. Ülke gündeminde olan müsilajı duyuyoruz. Doğamız, denizlerimiz bile feryat ediyor, tabiri caizse kusuyor. Sanayicimiz, vatandaşımız, devletimiz gerekli duruşu sergileyemiyor”

Yeni partilere ihtiyaç olduğunu belirten Yıldırım, “Ülke siyasetinde alan ve özgürlük ortamları daraldı. Vatandaşın düşüncelerini ifade edebilme güvenliği yok. Kişi, ne istiyorsa veya ne düşünüyorsa hür iradesiyle konuşup anlatabilmeli ama millet olarak derin bir sessizlik yaşıyoruz. Demokrasinin tıkandığı yerlerde çözüm sandıktır. Mevzu siyasetten çıkmış durumda, artık insanlık sorunu olmuş. Hükümetten beklenti kalmamış. Vatandaş, yeni bir neşeyi ve ümidi arıyor. Sayın Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu, yeni kurulan siyasi partiler içerisinde geçmiş deneyimleri yönüyle büyük kitle tarafından kabul ediliyor. Ziyaret ettiğimiz birçok ilçelerde bunu gördük. İyi niyetle kabul edilip, destekle uğurlanıyoruz” diye konuştu.

Gelecek Partisi Adana İl Başkanı Ebubekir Yıldırım, ziyarette, Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül’e, genel başkanları Ahmet Davutoğlu’nun yazdığı “Sistematik Deprem ve Dünya Düzeni” isimli kitabını da hediye etti. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER