Deprem Daire Başkanlığı kuruluyor

Deprem Daire Başkanlığı kuruluyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül ve Yönetim Kurulu Başkanı Adem Aköl’ün de katıldığı günlük yerel gazete sahiplerini makamında ağırlayarak, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Deprem Daire Başkanlığı’nın kurulacağını söyledi.


İzmir depremi sırasında meydana gelen hasar ve can kayıplarının olası bir Adana depreminde yaşanmaması için belediye olarak kendilerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını belirten Karalar, bu anlamda Büyükşehir Belediyesi bünyesinde “Deprem Daire Başkanlığı” oluşturma kararı aldıklarını dile getirdi.

ÖNEMLİ GÖREV DÜŞÜYOR

Başkan Karalar, “Deprem Daire Başkanlığı, hem Adana’daki inşaatları deprem yönetmeliklerine göre denetleyecek, hem deprem bakımından riskli olan yapıları tespit ederek güçlendirme yapılması gereken yerler için acil önlem alacak, hem de oturulması riskli olan konut sahiplerine bilgi aktaracak” dedi.

“SEFERBERLİK BAŞLATTIK”

Adana’nın en büyük sorunlarından biri olan kentsel dönüşüm çalışmalarının da ancak devlet-belediye işbirliği ile yapılabileceğini ifade eden Karalar, “Bu konuda da ivedi olarak somut çalışmaların başlatılması gerek. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak maddi imkânsızlıklara ve pandeminin yıkımına rağmen, Adana’nın imarı için seferberlik başlattık. Bu seferberlik de her geçen gün hızlanarak devam edecek’’ diye konuştu.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER