DEVA Partisi Adana’da resmen kuruldu

DEVA Partisi Adana’da resmen kuruldu

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcılarının katılımıyla Adana’daki yönetimini tanıttı.


Düzenlenen etkinlikte konuşan DEVA Partisi Adana İl Başkanı Abdullah Kısacık, ‘’ Türkiye’de yeni bir siyasi arayış vardı fakat bu arayışa cevap verecek siyasi bir oluşum oluşmamıştı. Tam da bu zamanda Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın çıkışı ve Deva Partisinin kuruluşu milletimize umut oldu’’ dedi.

“MİLLETİN DERDİNE DEVA OLACAĞIZ’’

Başkan Kısacık, ‘’Türkiye’nin sorunları her gün daha da büyüyor, gerginlikler her gün daha da artıyor fakat görevi sorun çözmek ve vatandaşları arasında birliği sağlamak olan siyaset mekanizması tıkandığı için bir türlü bu sorunlara cevap veremiyor. İşte bu kapsamda yıllardır Türkiye’de yeni bir siyasi arayış vardı fakat bu arayışa cevap verecek siyasi bir oluşum oluşmamıştı. Tam da bu zamanda Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın çıkışı ve Deva Partisinin kuruluşu milletimize umut oldu. Anadolu’nun kadim topraklarının yetiştirdiği dehalar vardır. Bu dehalar yetişirler gün gelir devletinin ve milletinin derdine deva olurlar. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın geçmişine baktığımız zaman TED Ankara kolejini birincilikle bitirdiğini, ODTÜ endüstri mühendisliği gibi zor bir bölümü yine birincilikle bitirdiğini, görev yaptığını tüm bakanlıklarda önemli başarılara imza attığını, Türkiye ekonomisini şaha kaldırdığını görürsünüz. İşte tüm bu başarı dolu geçmişe bakarak söylüyorum ki Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan ülkemizin yetiştirdiği ender dehalardan birisidir ve Türkiye’nin içinden geçtiği bu zor günlerde devletinin ve milletinin derdine deva olacaktır’’ diye konuştu.

‘’ÇALIŞMALARIMIZI HIZLANDIRDIK’’

Tüm Türkiye’de teşkilatlanma çalışmalarını hızlandırdıklarını belirten Kısacık, ‘’Bu kapsamda 16 Temmuz 2020 tarihinde Genel Başkanımız Ali Babacan’ın tensipleri ile Kurucu İl Başkanı olarak ben ve kurucu heyet olarak 4 arkadaşımız ile birlikte Adana il teşkilatını kurmak üzere görevlendirildik. Görevlendirildiğimiz tarihten itibaren Adanalı vatandaşlarımız çok büyük bir teveccühü ile karşılaştık. Hemen Toros caddesinde irtibat büromuzu kurarak teşkilatlarımızda görev almak isteyen hemşerilerimizle görüşmelere başladık. Partimizde gönüllü olarak hizmet etmek isteyen hali hazırda yaklaşık 1750 kişilik başvuru bulunuyordu. Bu listedeki arkadaşlarımız ve bizimle görüşmek isteyen hemşerilerimizle görüşmelere başladık. Bu nedenle Deva partisi adana il teşkilatını doğru kişilerle, doğru bir başlangıç ile kurmak için kurucu heyetimiz ile çok titiz bir çalışma yürüttük. Bu çalışmalarımızın sonucunda Adana’yı kucaklayacak, Adana’yı en iyi şekilde temsil edecek, her biri yaptığı işte en iyi veya en iyi olma yolunda ilerleyen hemşerilerimizden 41 asil 20 yedek olmak üzere toplam 61 kişilik yönetimimizi kurduk. Tecrübenin bilgeliği ile gençliğin dinamizmini harmanladık.

Birazdan siz değerli basın mensuplarımıza tanıtacağımız bu kadronun Partimize, Adana’mıza ve Ülkemize hayırlar getirmesini ve deva olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER