Doğadan gelen şifa; Nurs Lokman Hekim

Doğadan gelen şifa; Nurs Lokman Hekim

Şifalı bitkiler sektöründe faaliyet gösteren Nurs Lokman Hekim firmasının Kozan Yolu İşletme Sahibi Cevdet Üstünkaya, gazeteniz Gazette’ye konuştu. Muhabirlerimizden Mert Er’e konuşan Üstünkaya, Nur Lokman Hekim firması ve şifalı bitkiler üstüne bilgiler verdi. Üstünkaya, “bitkisel tedavide en önemli konu, bitkilerin taze ve zamanında toplanması.  Her bitkinin bir zamanı vardır ve bu bitkiler zamanına göre hastalıklara şifa olabilir. Nurs Lokman Hekim bayisi olarak; Toros Dağlarından topladığımız şifalı bitkileri tüketicilerimize ulaştırmanın haklı gururunu yaşamaktayız” dedi.


 İşte Cevdet Üstünkaya ile gerçekleştirdiğimiz o keyifli röportaj;

 

Cevdet Bey öncelikli olarak neden Şifalı Bitkiler ve Nurs Lokman Hekim markasını seçtiniz?

 

Şifalı bitkiler dünyası o kadar geniş ki; neredeyse her rahatsızlığın çaresi doğada mevcut. Yaşadığımız herhangi bir rahatsızlıkta tıbbi tedavilerin yanı sıra doğal olarak da sağlığımızı koruyacak veya önlem almamızı sağlayacak birçok şifalı bitki mevcut. Benim bu sektöre yabancı olmamam ve Nurs Lokman Hekim markasının da tanınırlığının yüksek olması, ürünlerinin kaliteli ve güvenilir olması dolayısıyla şubesi olmaya karar verdim.

 

Bayilik alma çalışmalarınıza nasıl başladınız ve ne gibi aşamalardan geçtiniz?

 

Nurs Lokman Hekim firmasıyla karşılıklı yaptığımız görüşmeler sonucunda kendilerinin de bizleri desteklemesi ile Nurs Lokman Hekim Kozan Yolu Şubesi’ni 2018 yılının kasım ayı gibi faaliyete açtık. Bayimiz faaliyete geçmeden önce Nurs Lokman Hekim firmasının gıda mühendisleri eşliğinde 60 saatlik eğitim süreci yaşadık. Bu eğitimle birlikte hem Nurs Lokman Hekim ürünlerini hem de şifalı bitkileri daha iyi tanımış olduk. Eğitim süreci tamamlandıktan sonra Bayii Yetki Belgesine sahip olarak faaliyetlerimize başladık.

 

Şifalı Bitkiler sektörüne geniş kapsamlı bakacak olursak; şifalı bitkilerin dünyadaki algısı ve ülkemizdeki durumu size göre nasıl?

 

Bitkisel ürün kullanımı ve ticareti, dünyada ülkemize oranla daha yaygın ve çoğu ülkede devlet tarafından da destekleniyor. Özellikle Avrupa ve Latin Amerika ülkelerinde doktorlar reçete olarak yazabiliyor ve kullanıcıları bitkisel ürün satan mağazalardan veya eczanelerden rahatlıkla alabiliyor. Gelişmiş ülkelerde bitkisel ürün kullanımı ve ticareti oldukça ileri durumda. Bazı ülkelerde devlet teşvikleri söz konusu. Bizde ise durum çok farklı. Hem mevzuat açıkları söz konusu hem de bilinçli tüketim aşamasında sıkıntı çekiyoruz. Bu sıkıntıların başlıca sebeplerinden biri sektöre karşı yaratılan güven problemi. Oysaki her şeyin kaynağı ve başlangıcı doğa. Doğadan gelen sağlık, hayatımızın her aşamasında kullanabileceğimiz bir imkân. Tamamen bitkiler ile tedavi olunamamakla birlikte biz bu ürünleri tamamlayıcı ürünler olarak anlatıyor ve satışını yapıyoruz.

 

Ürünlerinizin satış grafiğinden bahsedebilir misiniz?

 

Mevsimsel ürünlerin ilgi odağı olması ile birlikte Nur Lokman Hekim’in geniş ürün çeşitliliği sayesinde aromatik sular, macunlar, kapsüller, bitkisel çaylar gibi ürünlerimiz satış grafiğimizi oldukça fazla yükseltiyor.

 

Tavsiyede bulunduğunuz ürünler ile ilgili nasıl geri dönüşümler alıyorsunuz?

 

Mağazamıza gelip ne istediğini bilen müşterimiz ile birlikte, bizim tavsiyemiz ile ürün alan müşterimiz de var. Tavsiye ettiğimiz ürünün nelere iyi gelebileceğinden başlayıp nasıl kullanılması gerektiğine kadar anlatıyoruz ve bu şekilde ürün sattığımız müşterimiz mutlaka mağazamızı tekrar ziyaret ediyor. Bu durum da hem bizim Nurs Lokman Hekim markasının ürünlerine karşı olan güvenimizi tazeliyor hem de müşterimiz memnun kalıyor. Tüm ürünlerimiz, Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı. Üretim izin belgeleri, ISO kalite belgeleri ve helal sertifikalarına sahip olup, üretimlerimiz Good Manufacturing Practices (GMP) koşullarında gerçekleştirilmektedir. Ürünlerimizin kalitesi, siz değerli tüketicilerimizin teveccühlerinin yanı sıra “Tüketici Kalite Ödülü” ve “Avrupa Birliği Kalite Ödülü” ile de tescil edilmiştir. Türkiye’de insanların doğal bitki kullanımı çok az. Ayrıca bitkisel tedavide en önemli konu, bitkilerin taze ve zamanında toplanması.  Her bitkinin bir zamanı vardır ve bu bitkiler zamanına göre hastalıklara şifa olabilir. Zamanında toplanmayan, zamansız kurutulan bitkilerde faydalıdır fakat mevsiminde toplanan bitki daha faydalıdır. Zamansız toplanan bitkinin de faydası olabilir ancak zamanında toplanan bitkiye göre faydası çok azdır. Bitkiler kurutulacaksa da en iyi zamanında toplanarak kurutulması gerekir. Nurs Lokman Hekim bayisi olarak; Toros Dağlarından topladığımız şifalı bitkileri tüketicilerimize ulaştırmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

 

Son olarak eklemek istediğiniz neler olabilir?

 

Bitkisel ürünlerin alınırken de kullanılırken de bilinçli bir şekilde tüketilmesini ve devletimiz bu sektörde yaşanan sıkıntıları çözmek adına adımlar atmasını bekliyoruz.

 adem, adem aköl, adem aköl kimdir, Fatma inci gül, inci gül, inci, haber, gazete, gazette, manşet, gazete manşetleri, recep tayyip erdoğan, ömer çelik, adana, büyükşehir, zeydan, zeydan karalar, soner çetin, fatih Mehmet kocaispir, akif kemal akay, türkiye, meclis, siyaset, oy, sağlık, anabülten, ekonomi

 

 

 

 

 

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER