Eğitim-Bir-Sen gazetecileri unutmadı

Eğitim-Bir-Sen gazetecileri unutmadı

Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, Öğretmenevi’nde, basın mensuplarına kahvaltı verdi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Başkan Sezer, burada gündeme dair açıklamalarda da bulundu.


Sezer, "Kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi için mesai mefhumu gözetmeden, tarafsız ve özverili bir şekilde emek harcayan ve meslek ahlakını gözeten medya mensupları olmazsa olmazımızdır" diye konuştu.

BU ORAN ATEŞİ ALIR, ANCAK KÖZÜ SÖNDÜRMEZ

Dünyayı saran pandemi koşullarında da sendikal çalışmaları ve mücadelelerine 2021 yılında da devam ettiklerini ifade eden Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, 6. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya varılan zam oranlarının yaşanan ekonomik dalgalanmayla birlikte memuru enflasyona ezdirecek hale geldiğini kaydetti. Bu nedenle memurun alım gücü ve refahının arttırılmasını, aile huzurun korunmasını talep ettiklerini anlatan Sezer, “Sayın Cumhurbaşkanımız yüzde 2,5 ilave zam açıkladı. Taleplerimiz dikkate alındığı için teşekkür ediyoruz ancak zammı yeterli bulmadığımızı ifade etmek istiyoruz. Bu oran belki ateşi alır ancak közü söndürmez. Buradan bir kez daha tüm kamu görevlilerine ek protokolle ek zam talebimizi yeniliyoruz" şeklinde konuştu.

Başkan Sezer, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Şanlıurfa’da, bir okul müdürü ve İl Milli Eğitim Müdürünü öğrenciler ve kameraların önünde azarlamasını da değerlendirirken, şunları söyledi:

ÖĞRETMENİ KORUMASI GEREKEN EN BAŞTA BAKANDIR

"Eğitimciye yönelik şiddetin son bulması için yıllardır mücadele veriyoruz ancak bu yaşanan olay çabalarımıza büyük bir darbe vurmuştur. Öğretmeni koruması gereken kişi en başta Sayın Milli Eğitim Bakanı’dır. Siz böyle bir olayın faali olursanız yarın eğitimciye yönelik psikolojik ve fiziki şiddetle nasıl mücadele edeceksiniz? Eğitim çalışanlarımız, hiç kimsenin kızgınlıklarını ulu orta ifade edebilecekleri konunun öznesi olamaz. Yıllardır savunduğumuz ve adına Belediye Modeli dediğimiz bir sistem var. Eğer okullarımızdaki temizlik ve güvenlik sorununu çözmek, veliler ile idarecilerin karşı karşıya gelmesini önlemek, okulların gerçekten hayat bulmasını istiyorsanız okullarımıza nüfuslarına göre bütçede n pay verin. Böylece inanıyorum Sayın Bakan’ın da tepki gösterdiği bu sorunlar ortadan kalkacaktır"

Çok sayıda basın mensubunun katıldığı programda, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer konuşmasını, "Bugüne kadar her açıklamamıza sınırsız destek veren basın mensuplarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan böyle de basın mensuplarımızın yanında olmaya, onlarla yakından çalışmaya devam edeceğiz" sözleriyle tamamladı.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER